Tag: Laçi

Merkato, zhvillime të reja te Laçi

11:07 am 20 Jul 2017

Laçi po punon i qetë për sezonin e ardhshëm, ndërkohë që ka zhvillime në ekip, pasi së fundmi është larguar mesfushori Alked Çelhaka, sikurse shkruan gazeta “Sport Ekspres”. Mesfushori kavajas pret të marrë lejekalimin, pasi ka rënë dakord me drejtuesit për të ndërprerë bashkëpunimin. Vjet ai luajti me bardhezinjtë 24...

Laçi i rikthehet “dashurisë” nigeriane

12:14 pm 19 Jul 2017

Efiong Ejoh do të jetë pjesë e Laçit sezonin e ardhshëm. Nigeriani u bë pjesë e futbollit shqiptar sezonin kaluar, kur iu bashkën...

Liria, edhe miqësoret në Superiore

5:09 pm 18 Jul 2017

Liria e Prizrenit praktikisht është kompletuar për sezonin e ri, pasi përveç trajnerit Bledi Shkëmbi, ka afruar shumë lojtarë cilësorë si nga Sup...

Miliona dhe merkato, Laçi nis të lëvizë

9:50 am 18 Jul 2017

Laçi vijon përgatitjet për sezonin e ri futbollistik, ndërkohë që për bardhezinjtë është miratuar nga bashkia një fond prej 50 milionëshm ...

Laçi, “tris” Teutës në shtëpi

10:10 am 13 Jul 2017

Laçi dhe Teuta kanë zbritur dje në fushë dhe kanë zhvilluar mes tyre një miqësore, që në fund e kanë fituar kurbinasit e drejtuar...

Laçi e Teuta e nisin ku e lanë

2:54 pm 11 Jul 2017

Prej një jave një pjesë e skuadrave të Superiores kanë zbritur në fushën e blertë dhe po punojnë për të afruar lojtarë, si dhe po sh...

Prishtina, akord me mbrojtësin e Laçit

3:41 pm 09 Jul 2017

Drilon Musaj, mbrojtësi i djathtë që në Superiore është aktivizuar dy sezonet e fundit me skuadrën e Laçit, me gjasa do ta vijoj...

Laçi “peshkon” te Besa

12:16 pm 09 Jul 2017

Denis Brahimaj, qendërmbrojtësi 19-vjeçar i Besës, po tenton të bëhet pjesë e Superiores, pasi ka nisur një testim te skuadra ...

Laçi merr talentin e Shpresave

9:43 am 05 Jul 2017

Laçi vijon me përgatitjet, teksa ditën e djeshme mësohet se nën urdhrat e trajnerit Stavri Nica është vënë mesfushor...

Ansi Nika, “divorc” me falënderime

4:20 pm 04 Jul 2017

Ansi Nika e ka mbyllur aventurën e tij me Laçin pas gjashtë muajsh, pasi i ka përfunduar kontrata. Lojtari më anë të një...

Laçi ia nis me seleksionime

11:59 am 04 Jul 2017

Laçi ka nisur përgatitjet ditën e djeshme, teksa nën urdhrat e trajnerit Nica është vënë një pjesë e lojtarëve që mbyll...