Tag: Laçi

Teuta-Laçi, pesë të pezulluar

10:03 am 20 Mar 2017

Teuta pret Laçin në ndeshjen e fundit të fazës së tretë, sfidë në të cilën trajneri Magani nuk do të ketë të gatshëm dy lojtarë të formacionit. Të dy u ndëshkuan me kartonë ndaj Vllaznisë dhe kjo është arsyeja e mungesës së tyre. Siç u pa, Progni u ndëshkua me karton të kuq...

Mungojnë tre, fitorja ka “pasoja” te Laçi

10:33 am 19 Mar 2017

Fitorja ndaj Flamurtarit ka rikthyer edhe njëherë qetësinë e munguar prej javësh te Laçi. Ekipi kurbinas bën një hap të rëndësishëm për të siguruar mbijetesën, por lufta ende nuk ka m...

Laçi fundos Flamurtarin

3:53 pm 18 Mar 2017

Ansi Nika i ka mjaftuar Laçit për të marrë një fitore me mjaft vlera ndaj Flamurtarit. Lojë mjaft e fortë në Laç mes venda...

Laçi, sulm total ndaj Flamurtarit

9:59 am 18 Mar 2017

Laçi pret sot Flamurtarin dhe do kërkojë fitoren pas pesë javësh, pikërisht në momentin më të rëndësishëm, ndaj një riv...

Vucaj, ftesë tifozëve për mbështetje

4:10 pm 16 Mar 2017

Erjon Vucaj, kapiteni i Laçit, është optimist para ndeshjes me Flamurtarin, sfidë në të cilën ai fton tifozët të jenë krah ekipit, pa...

Laçi jep lajmin e madh për tifozët

9:19 am 15 Mar 2017

Laçi pret të shtunën Flamurtarin, sfidë e cila do të luhet me praninë e tifozëve, pasi drejtuesit e klubit kurbinas do të pagu...

Vendos Bakaj, Vllaznia thyen “tabunë” Laçi

3:53 pm 12 Mar 2017

Vllaznia bën kthesën e shumë pritur nga të gjithë teksa arrin të marrë një fitore me shumë vlera në luftën për mbijetesë....

Apeli vendos për Laçin

10:06 am 10 Mar 2017

Ditën e djeshme është mbledhur Komisioni i Apelit, i cili ka shqyrtuar çështjet e paraqitura nga klubet, ku njëra prej tyre ishte kërkes...

Rikthehet një, Laçi i ndaluar të gabojë në Shkodër

1:38 pm 06 Mar 2017

Pas humbjes së djeshme ndaj Partizanit, Laçin e pret një fundjavë tjetër delikate. Skuadra e drejtuar nga Bledar Sinella do të udhëtojë drejt Shkodrës për t'u përballur me Vllazninë...

Ndodh edhe kjo, laçianët “tifozllëk” për Kukësin

9:27 am 06 Mar 2017

Kukësi u përball dje me Flamurtarin në Vlorë, ndeshje e cila u mbyll në barazim dhe u ndoq me interes edhe nga klube...

Sinella: Nuk kishim shpirt gare

4:21 pm 05 Mar 2017

Pas humbjes ndaj Partizanit, Bledar Sinella për emisionin “Gol pas Goli” dha këtë deklaratë: “Pjesa e parë ishte e vakët, e dobët. U mund...