Tag: La Liga

Ronaldo më i miri në histori? Harruat Mesin!

6:22 pm 12 Dec 2017

Kristiano Ronaldo mori “Topin e Artë” nga France Football vetëm pak ditë më parë. Sapo u shpall fitues i këtij çmimi, portugezi deklaroi se ai është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave. Kjo gjë nuk u diskutua shumë nga të pranishmit në eveniment, por drejtori sportiv i Barçës, Hozep Vives, është acar...

Semedo flet për herë të parë për sherrin me Nejmarin…

6:02 pm 12 Dec 2017

Mbrojtësi i djathtë i Barcelonës, Nelson Semedo, u cilësua si shkaktari i largimit të Nejmarit nga blaugranasit. Portugezi u transferua tek Barce...

Janari, një muaj i ngarkuar për Realin e Madridit

2:12 pm 10 Dec 2017

Zinedin Zidan ka thënë për mediat iberike se Reali i Madridit do të jetë shumë aktiv në merkaton e janarit. Madrilenët po vuajnë...

5 “Topa të Artë” Ronaldo, 5 gola Reali…

7:15 pm 09 Dec 2017

Real Madridi ka mposhtur rivalët e Seviljës me rezultatin e thellë 5-0, pikërisht në ditën kur Ronaldo pozoi para tifozëve madr...

Spaleti kërkon mbrojtës, hedh sytë nga Spanja…

12:27 pm 08 Dec 2017

Tekniku i Interit, Luçiano Spaleti, kërkon të forcojë ekipin e tij dhe prioritet ngelet qendra e mbrojtjes. Objektivi kryesor i Interit për kët...

Derbi anglez për yllin e Realit të Madridit

10:42 am 05 Dec 2017

Mesfushori 21-vjeçar i Realit të Madridit, Dani Sevajos është ankuar publikisht për mungesën e minutave në kryeqytetin spanjoll. Trajneri Zidan preferon kroatin...

“Çmendet” Perez, sakrifikon Krosin për Dibalën

6:37 pm 04 Dec 2017

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, kërkon me çdo kusht që të marrë Paulo Dibalën në ekip. Prej kohësh tashmë “Galaktikët” janë vënë...

Familja Mesi, sërish probleme

11:38 am 04 Dec 2017

Familja e Lionel Mesit nuk rri dot larg problemeve. Pas akuzave të vetë yllit të Barcelonës për evazion fiskal, kësaj radhe është vë...

Pas De Geas, Reali kërkon një tjetër “ish” të Atletikos

12:17 pm 03 Dec 2017

Prej kohësh tashmë Reali i Madridit kërkon të zëvendësojë portierin Kejlor Navas. Galaktikët kanë objektiv të parë portierin spanjoll të Mançeste...

Në Spanjë, gjobë për stadiumet bosh

11:35 am 19 Apr 2016

Kampionati spanjoll është një ndër tërheqësit më botë, natyrisht për shkak të Barcelonës, Realit e Atletikos, që prej vitesh po luajn...

E shtuna e futbollit në Supersport

6:51 am 22 Aug 2015

Me fillimin e Primera Divizion dhe të Serisë A, tabloja e ligave të rëndësishme në Europë plotësohet, me kontinentin e vjetër që t...