Tag: Kylien Mbape

Ja kush janë 10 lojtarët u-21 më të shtrenjtë në botë

6:53 pm 05 Dec 2017

Organizata botërore e statistikave për futbollistë, CEO, ka shpallur listën e 10 lojtarëve poshtë 21 vjeç që vlerësohen më shumë në merkato. Shumica e këtyre lojtarëve luajnë në Premier Ligë, gjë kjo që tregon qartë se në kampionatin anglez lojtarët e rinj kanë më shumë mundësi të tregojnë veten. Ja kush jan...

Shifër rekord për Mbape, gati transferimi

12:17 pm 22 Jul 2017

Reali është gati të thyejë rekordin dhe të bëjë transferimin më të shtrenjtë në histori, pasi brenda dy javëve pritet të mbyllë marrëveshjen m...

Nga Donaruma te Mbape, gjithçka për Verratin

10:24 am 28 Jun 2017

PSG kërkon të përforcohet në merkato dhe trajneri i saj, Unai Emeri, kërkon në skuadër një portier, një mbrojtës të majtë, ...

110 milionët për Mbape trembin anglezët

1:43 pm 25 Apr 2017

Kilian Mbape është nga lojtarët më të kërkuar në merkato, teksa Monako kërkon më shumë se 100 milionë euro për shërbimet e sulm...

70 milionë për partnerin e Ikardit

11:52 am 14 Apr 2017

Interi kërkon të përforcohet në sulm, teksa emri më i lakuar ka qenë ai i Napolit, belgu Dries Mertens, por tanimë duket se ka n...

Mbape njeriu i momentit, vjen ftesa nga Kombëtarja

4:36 pm 16 Mar 2017

Kilian Mbape është lojtari i momentit në Francë, por jo vetëm. Mesfushori po zhvillon një super sezon me skuadrën e Monakos, teska pas asa...