Tag: Kupa e Shqiperise

Finalja e Kupës, përcaktohet axhenda

1:27 pm 19 May 2017

Tirana dhe Skënderbeu janë kualifikuar në finale të Kupës së Shqipërisë, të cilën do e diskutojnë mes tyre më 31 maj, siç edhe është përcaktuar që në fillim të sezonit. Ndryshe nga vitet e fundit, finalja do të luhet në Elbasan dhe kjo është zyrtare, ashtu si edhe ora e zhvillimit të finales. ...

“Nuk më shkonte në mendje të na eliminonte Tirana”

10:34 am 21 Apr 2017

Gjokë Noka, presidenti i Besëlidhjes, është i dëshpëruar prej eliminimit nga Kupa e Shqipërisë, sidomos pasi kjo i ndodhi prej Tiranës,...

Kupa e Shqipërisë, direkt

5:27 pm 19 Apr 2017

KUPA E SHQIPËRISË Gjysmëfinale E mërkurë më 19 prill, ora 18:00 Tirana – Besëlidhja       2-0 Golat: Taku 23' pen...

Duel nigerianësh te Skënderbeu, Teuta “pa fantazi”

9:14 am 19 Apr 2017

Skënderbeu dhe Teuta luajnë sot ndeshjen e kthimit të gjysmëfinaleve të Kupës së Shqipërisë, teksa të parën korçarët e kanë fitu...

Skënderbeu – Teuta, direkt

6:09 pm 06 Apr 2017

 KUPA E SHQIPËRISË  Gjysmëfinale, vajtje, e enjte, 6 prill 2017, ora 19:00  Stadiumi "Skënderbeu", Korçë  Skënderbeu – Teuta        1-0 Shënues: Vangjeli 86' Skënderbeu: Shehi, Vangjeli, Jashanica, Rad...

Gjysmëfinalet e Kupës, detajet për shortin

2:28 pm 21 Mar 2017

Ditën e enjte në orën 11.00 do të hidhet shorti për çiftet gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Ashtu si herët e tjer...

Teuta – Vllaznia, DIREKT

4:10 pm 15 Feb 2017

E mërkurë, më 15 shkurt, ora 17:00 Stadiumi “Niko Dovana”, Durrës Teuta - Vllaznia 2-0 Golat: Hila 77' pen., Progni 80'  Teuta: Moçka, Beqaj, R. Hoxha, Marko...

Çerekfinalet e kupës, DIREKT

12:53 pm 15 Feb 2017

KUPA E SHQIPËRISË – FAZA ÇEREKFINALE E mërkurë, më 15 shkurt, ora 13.30 Skënderbeu – Laçi 1-0 (1-1) Shënues: Gavazaj 57’ Skënderbeu: Shehi, Vangjeli, Radas...

Daja: Synojmë kualifikimin ndaj Laçit, mos paragjykoni

8:00 pm 14 Feb 2017

Skënderbeu do të presë ditën e nesërme Laçin për ndeshjen e kthimit çerekfinale në Kupën e Shqipërisë, ndeshje kjo ...

Çerekfinalet e Kupës, ka një ndryshim

2:00 pm 13 Feb 2017

Të mërkurën luhen ndeshjet e dyta çerekfinale të Kupës së Shqipërisë, teksa së fundmi ka pasur një ndryshim. Sfida mes Skënderbeut...

Çerekfinalet e Kupës, ja oraret

11:14 am 12 Feb 2017

Të mërkurën luhen ndeshjet e dyta çerekfinale të Kupës së Shqipërisë, të cilat luhen në dy orare të ndryshme. Prej orës 13.30 d...