Tag: Kupa e Shqiperise

Kupa shtyhet për… festat e nëntorit

1:16 pm 17 Oct 2017

Kupa e Shqipërisë është një dritare për klubet për të marrë pjesë në Kupat e Europës, ndaj një pjesë e mirë e tyre do tentojnë ta fitojnë këtë trofe që është edhe objektivi sezonal i tyre. Ishte parashikuar që ndeshjet e turit të dytë të luheshin këtë mesjavë, por nuk do të ndodhë kështu. ...

Skënderbeu kalon me goleadë dhe gjen Besëlidhjen

3:53 pm 05 Oct 2017

Skënderbeu ka fituar edhe ndeshjen e dytë me Mamurrasin për llogari të Kupës së Shqipërisë, teksa i ka shënuar nëntë gol...

Kupa e Shqipërisë, sot ndeshjet e kthimit

9:18 am 27 Sep 2017

Luhen sot ndeshjet e dyta të turit të parë të Kupës së Shqipërisë, më përjashtim të dy përballjeve: Kamza-Iliria që luhet nesër d...

Kupa e Shqipërisë, programi për ndeshjet e kthimit

4:17 pm 25 Sep 2017

Ndeshjet e dyta të Kupës së Shqipërisë zhvillohen ditën e mërkurë, teksa ato do të zhvillohen në orare të ndryshme. Prej orës 1...

Policia tallet me futbollin, surpriza në Kupën e Shqipërisë

4:50 pm 13 Sep 2017

Partizani ka mbyllur llogaritë me Naftëtarin, pasi ka fituar në Kuçovë me rezultatin 2-6. Në këtë përballje debutoi Edgar Çani, i cili arr...

Refik Halili do historinë për së dyti

11:56 am 13 Sep 2017

Tirana nis në Kavajë mbrojtjen e trofeut të Kupës së Shqipërisë, teksa kërkon që të shkruajë historinë këtë sezon, duke e fituar këtë ...

Rotacion te Teuta, titullarët pushim

10:06 am 13 Sep 2017

Teuta do të udhëtojë sot drejt Pukës dhe trajneri Magani ua ka kursyer një udhëtim drejt qytetit verior pjesës më të madhe...

Dita e Kupës, ja përballjet e sotme

9:19 am 13 Sep 2017

Kupa e Shqipërisë rikthehet sot dhe ofron disa ndeshje interesante, por ajo çka vihet re lehtësisht ka të bëjë me faktin që për ...

Kupa e Shqipërisë rikthehet të mërkurën   

4:27 pm 11 Sep 2017

Superiorja i lë radhën Kupës së Shqipërisë, teksa ditën e mërkurë do të luhen ndeshjet e turit të parë, me ekipet e ...

Kupa e Shqipërisë, zbardhet rrugëtimi

1:35 pm 30 Aug 2017

Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë më dije rrugëtimin që do të ndjekin skuadrat në Kupën e Shqipërisë, kompeticion që vitin e fun...

Finalja e Kupës, përcaktohet axhenda

1:27 pm 19 May 2017

Tirana dhe Skënderbeu janë kualifikuar në finale të Kupës së Shqipërisë, të cilën do e diskutojnë mes tyre më 31 maj, siç edhe ësh...