Tag: Kukesi

Operohet Rrumbullaku, ja sa mungon

9:38 am 28 Mar 2017

Simon Rrumbullaku, mbrojtësi i Kukësit, pësoi në ndeshjen e fundit me Skënderbeun një dëmtim në menisk, duke bërë që të mungojë për disa kohë. Çarja e pësuar ka nevojë për ndërhyrje kirurgjikale, dhe diçka e tillë do të ndodhë sot në Greqi. Mbrojtësi nga Gjirokastra do duhe...

Kukësi ndryshon sërish

10:17 am 27 Mar 2017

Trajneri i Kukësit, Ernest Gjoka, në ndeshjen me Skënderbeun në Korçë, vendosi të hedhë në fushë një ekip me mesfushë të ngjeshur, kjo edhe për ...

Rrumbullaku “tremb” Kukësin

3:23 pm 24 Mar 2017

Simon Rrumbulluaku alarmon Kukësin në këtë fazë finale të kampionatit. Mbrojtësi që u afrua në merkaton e janarit, dhe që I ka bindur të gjithë për aftësitë e tij do të qëndrojë t...

Disiplina mbyll stadiumin e Korçës, gjobit edhe Kukësin

7:23 pm 22 Mar 2017

Është mbledhur ditën e sotme Komisioni I Disiplinës në FSHF, teksa ka vendosur gjoba dhe dënime për ekipet e Superiores, dhe jo vetëm. Për shkak të spektaktorëve është dënuar Skënderbeu, t...

Një mbrojtës shqetëson Kukësin

9:15 am 22 Mar 2017

Kukësi i është rikthyer përgatitjeve, ndërkohë që për trajnerin Gjoka nuk ka qenë në dispozicion mbrojtësin Simon Rrumbullaku. Gjirokastriti ka marrë nj...

Shameti-Krasniqit: Eja në “dasëm”!

10:16 am 21 Mar 2017

Batutat dhe ngacmimet janë bërë të shpeshta, herë për të ngacmuar herë për të futur në presion ndonjë ekip, por ajo që është e s...

Akuza për falsifikim dhe mospagesa

9:10 am 21 Mar 2017

Kukësi kryeson Superioren pas 2 javësh kampionat, por tashmë ka një çështje, ajo e Kufre Ebong, sulmuesit nigerian të larguar nga verilindorët. Menaxher...

Kukësi nuk pushon, programon një miqësore në Kosovë

5:15 pm 20 Mar 2017

Futbolli shqiptar do të bëjë një pauzë afro 10 ditore, për shkak të ndeshjeve ndërkombëtare ku është e angazhuar edhe Shqipëria.   kësaj kohe, skuadrat mundohen të ruajnë formën e tyre duke o...

Krasniqi, “luftë” batutash me Shametin

1:52 pm 20 Mar 2017

Pas barazimit në Korçë, qendërmbrojtësi i Kukësit, Ylli Shameti:, deklaroi se verilindorët kanë porositur kostumet për festën e titullit k...

As milionat se ndalin Partizanin

11:26 am 19 Mar 2017

Tashmë që gara për titullin kampion në Kategorinë Superiore është bërë akoma më e ashpër, skuadrat duket se po luajnë edhe jashtë fushe. Ekipi i Partizanit arriti që ditën e djeshme të marrë një ...

Kukësi largon sulmuesin

9:45 am 19 Mar 2017

Kufre Ebong është larguar nga Kukësi, teksa prej dy ditësh ai nuk po stërvitet me ekipin. Momentalisht ai ndodhet në Nigeri, teksa ...