Tag: Kosova

Gjermania në “Everest”, rënie për Shqipërinë e Kosovën

12:45 pm 14 Sep 2017

Katër pikë në dy ndeshje, ndaj Maqedonisë dhe Lihtenshtejnit, nuk i kanë mjaftuar Shqipërisë për të përparuar në renditjen e FIFA-s për muajin shtator. Të dyja ekipet ndodhen poshtë kuqezinjve në renditjen e FIFA-s, kurse Shqipëria ndodhe në vendin e 63-të muajin e shkuar. Pas rezultateve të fundit, skuadra e drejtuar ...

Nuk mjafton loja e mirë, Kosova e pëson ndaj Kroacisë

4:03 pm 03 Sep 2017

Shiu e ndërpreu dje përballjen mes Kroacisë dhe Kosovës, ndërkohë që sot u luajt pjesa e mbetur e ndeshjes, rreth 70 minuta....

Lista e Kosovës, tre nga Superiorja

11:51 am 28 Aug 2017

Kosova përballet me Kroacinë dhe Finlandën në fillim të shtatorit për kualifikueset e Botërorit 2018, teksa në listë janë edhe tre futbollist...

Kosova “humbet” mbrojtësin para sfidës me Turqinë

6:05 pm 07 Jun 2017

Përfaqësuesja e Kosovës ka zhvilluar seancën e dytë stërvitore para ndeshjes me Turqinë në kuadër të eliminatoreve për Botërorin...

Kosova publikon listën, thërret edhe lojtarin e Kukësit

1:55 pm 05 Jun 2017

Kosova luan me Turqinë më 11 qershor në stadiumin “Loro Boriçi”, ndërkohë që trajneri Albert Bunjaki ka dalë sot para medieve dhe ka shpalosur li...

Shqipëria në vendnumëro, Kosova në rënie

2:22 pm 01 Jun 2017

FIFA ka publikuar sot renditjen për muajin qershor, teksa 10 skuadrat e para nuk kanë ndryshuar pozicion, me Brazilin që kryeson dhe ndiqet nga Arg...

Kosova U-21, sa e pafat në debutim!

4:28 pm 25 Mar 2017

Kosova U-21 ka luajtur ot ndeshjen e parë zyrtare në historinë e vet, një moment i veçantë dhe i paharrueshëm për djelmosh...

Një tjetër lajm i keq për Kosovën

12:48 pm 25 Mar 2017

Kosova ka dalë akoma më shumë e humbur nga ndeshja e djeshme ndaj Islandës, e cila përfundoi me rezultatin 1-2 për miqtë. Në ndeshjen e luajtur në Shkodër, Përfaqësuesja e drejtuar n...

Zgjodhi Kosovën, por Rrahmani nuk e harron Shqipërinë (FOTO)

4:47 pm 24 Mar 2017

Amir Rrahmani zgjodhi të përfaqësojë Kosovën në arenën ndërkombëtare, duke braktisur Shqipërinë pasi ishte grumbulluar dhe kishte luajtur më parë me të. Duket se ky veprim u mor pë...

Avdijaj, nesër zyrtarisht i Kosovës

6:12 pm 23 Mar 2017

Donis Avdijaj tashmë është de fakto një lojtar i Kosovës, por nesër paradite kjo gjë bëhet edhe zyrtare, pasi vjen dokumentacioni nga FIFA...

Ujkani: Islanda tepër e fortë, luajmë pë rezultat pozitiv

3:55 pm 22 Mar 2017

Përfaqësuesja e Kosovës do të luajë këtë të premte një ndeshje të rëndësishme në eliminatoret për Botërorin Rusi 2018...