Tag: Komisioni i Disiplines

Mblidhet Komisioni i Disiplinës, masa për Lushnjen dhe… Shpëtim Duron

9:28 pm 09 Feb 2018

Komisioni i Disiplinës së FSHF-së është mbledhur ditën e sotme, me datë 9/02/2018, dhe ka marrë këto vendime:   1. KF “Lushnja”, për sjellje të gabuar të spektatorëve në ndeshje kundër KF “Luftëtari”,në bazë të nenit 66/1 të KDS, dënohet me gjobë në masën 300.000 (treqind mijë) lekë. 2. Zyrtari i KF “Burreli ”,Akil Jakupi,...

Pezullohet Starova, mbyllje stadiumesh dhe një ndeshje në tavolinë

12:36 pm 23 Nov 2017

Komisioni i Disiplinës ka shqyrtuar parregullsitë e shfaqura gjatë fundjavës së fundit në Superiore dhe në inferiore, si dhe tek moshat dhe ka dëni...

Flamurtari, në “gjyq” me Disiplinën

9:44 am 29 Oct 2017

“Flamurtari” F.C, për përsëritje të sjelljes së gabuar të spektatorëve, duke përdorur parulla e shprehje ofenduese e duke shkaktuar nd...

Revoltë në Vlorë: Dënimi i Disiplinës, jo i rregullt

9:10 am 28 Oct 2017

Flamurtari nuk e ka pritur aspak mirë dënimin e dhënë nga Komisioni i Disiplinës, që vendosi dënimin e vlonjatëve me katër...

Disiplina nuk di çfarë bën, apo tallet?

2:11 pm 23 Oct 2017

Teuta luan sot me Skënderbeun në Durrës, ndërkohë që trajneri Magani nuk ka në dispozicion vetëm sulmuesin Onieka Osemene, i dëmtuar....

Sinella e Besa dënohen, e pëson edhe Mihana i Apolonisë

8:37 pm 19 Oct 2017

Komisioni i Disiplinës është mbledhur sot dhe ka vendosur mbi problematikat e shfaqur në futbollin shqiptar në fundjavë. Klubet e Superiores kanë shpëtuar kët...

Disiplina “gozhdon” Mirakën dhe Dediç, gjoba e dënime për të tërë

4:44 pm 13 Oct 2017

Komisioni i Disiplinës është mbledhur sot dhe ka vendosur mbi parregullsitë e shfaqura në ndeshjet e Superiores, por jo vetëm, pasi ka dënime...

Gjoba për të tërë, Tomori humb në tavolinë

5:14 pm 20 Sep 2017

Komisioni i Disiplinës është mbledhur sot dhe ka shqyrtuar parregullsitë e shfaqura në ndeshjet e zhvilluara në fundjavë dhe në Kupën e Shqipëris...

Skënderbeu bëhet “top”, rikthim i rëndësishëm

7:23 pm 11 Sep 2017

Skënderbeu e nisi kampionatin me fitore, pasi mundi me rezultatin 2-0 ekipin e Flamurtarit ditën e shtunë. Ndeshja e radhës luhet në t...

Disiplina e mbyll me një “tufë” me gjoba

11:49 am 03 Jun 2017

Komisioni i Disiplinës është mbledhur ditën e djeshme, por vetëm sot ka publikuar vendimet e marra, ku bien në sy gjoba të shu...

Disiplina vendos për Kamza-Besëlidhja, ka një precendent

10:47 am 15 May 2017

Komisioni i Disiplinës pritet të mblidhet sot dhe të vendosë për ndeshjen Kamza-Besëlidhja, e cila ishte parashikuar të luhej premten, por për shk...