Tag: Kombetarja

Hysaj përkrah De Biazin: Zgjedhjet i bën ai, ekipi nuk prishet për dy lojtarë

6:44 pm 27 Mar 2017

Largimi i Taulant Xhakës dhe Amir Abrashit nga grumbullimi i Kombëtares, padyshim që bëri një bujë të madhe. Me mesfushorin e Bazelit që akuzoi direkt trajnerin De Biazi se po prishte harmoninë në grup, ragon edhe Elseid Hysaj. Mbrojtësi shkodran ka dalë ditën e sotme në nje konferencë për mediat pas tra...

I paftuari Trashi dhe i dëmtuari Lilaj

10:16 am 26 Mar 2017

Me largimin e Taulant Xhakës dhe Amir Abrashit nga Kombëtarja, Xhanj De Biazi mori menjëherë masa për të ftuar të tjerë l...

Bari kërkon rikthimin e Bashës para afatit

5:20 pm 23 Mar 2017

Migjen Basha po zhvillon një super sezon te Bari në Serinë B. Mesfushori shqiptar është kthyer në një nga pikat kryesore të skuadrës që drejto...

Hysaj: Nuk i trembemi yjeve të Italisë, pres mbështetje nga tifozët

1:42 pm 22 Mar 2017

Itali – Shqipëri do të jetë një sfidë speciale për të gjithë. Këto janë fjalët e Elseid Hysajt në konferencën për shtyp të dh...

Kukeli: Luaj ku të dojë trajneri

1:26 pm 22 Mar 2017

Ashtu siç ishte lajmëruar, ditën e sotme ka qenë Burim Kukeli dhe Elseid Hysaj ata që dolën në konferencën e zakonshme...

Mbërrin Hyka, De Biazi “izolon” Kombëtaren

1:08 pm 22 Mar 2017

Merr fund saga e Jahmir Hykës nëpër dyert e aeroporteve të Italisë. Pas peripecive që zgjatën plot 24 orë, mesfushori më në fund ka mbërritur në Durrës aty ku Kombëtarja kuqez...

Kombëtarja nis përgatitjet, mungojnë 3 lojtarë

7:23 pm 20 Mar 2017

Ende pa u kompletuar mirë me ardhjen e futbollistëve, Kombëtarja shqiptare ka zhvilluar seancën e parë stërvitore. Lojtarët që kanë mbë...

De Biazi: Ndaj Italisë duhet të japim maksimumin

5:57 pm 09 Mar 2017

Kombëtarja e Shqipërisë ka nisur prej kohësh përgatitjet për ndeshjen kundër Italisë. Këtë e pohon vetë trajneri i saj, Xhan...

De Biazi: Mund të isha bërë trajner i Italisë, por…

12:08 pm 24 Feb 2017

Xhani De Biazi rikthehet të flasë edhe njëherë për mediat shqiptare, teksa këtë radhë ka dhënë një intervistë të gjatë për portalin "...

Duka: Festa ka mbaruar, në Itali fillon kthesa

5:49 pm 22 Feb 2017

Gjatë prezantimit të fanellave të reja të Kombëtares, Armand Duka ka dhënë një deklaratë për mediat. Kreu i FSHF nuk ka ngurruar t...

Zyrtarizohet miqësorja, në mars presim Xhekon

1:07 pm 21 Feb 2017

Tashmë është zyrtëre! Shqipëria do të luajë një ndeshje miqësore kundër Bosnje - Hercegovinës më 28 mars të këtij viti. Pas s...