Tag: KEK

Prezantohet Devolli në Kosovë

7:42 pm 13 Feb 2018

Ashtu siç u raportua, ka ardhur sot firma e Bledar Devollit që e dërgon atë të trajnojë në Kosovë. Devolli ka nënshkruar kontratën dhe më pas është prezantuar në skuadrën e KEK, në Ligën e Parë të Kosovës, me objektiv ngjitjen në Superligë. Aktualisht KEK-u kryeson Ligën e Parë me 39 pikë në 17...

Tashmë është trend. Edhe Devolli në Kosovë

10:16 pm 11 Feb 2018

Duket se Kosova është kthyer në një trend për shqiptarët madje jo vetëm për futbollistët që nisën të shkojnë që n...

Besa sytë nga Kosova, afron të pestin

9:36 pm 04 Jan 2018

Besa në verë vendosi të kthente në ekip disa prej lojtarëve kavajas, por rezultatet kanë munguar dhe largimet kanë qenë të shumta, madje pa u mbyl...

Trepça ’89, fitore e dyfishtë

4:03 pm 12 Feb 2016

Trepça ’89 ka zhvilluar një ndeshje testuese me KEK-un të cilën e ka fituar me rezultatin e pastër 2-0. Golat për ekipin nga Mitrovica u shënuan nga qendërmbrojtës...

KEK-u emëron trajnerin

1:53 pm 12 Jan 2016

Skuadra e KEK-ut kërkon të ngjitet në Superligë në kampionatin kosovar, ndërsa ka lajmëruar për emërimin e trajnerit të ri. Mentor Miftari do të jetë trajneri i ri i skuadr...