Tag: Kategoria Superiore

Lideri Bakaj: Goli, instiktiv

9:54 pm 21 Oct 2017

Elis Bakaj realizoi dygolësh në Gjirokastër, ndërkohë që goli i parë hapi polemika për shkak të mosrespektimit të rregullores nga gjyqtari Andi Koçi. Në lidhjen direkte me emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, sulmuesi deklaroi: “Të them të drejtën, ishte një aksion shumë i çuditshëm. Lojtarët u ndalën, unë pashë anësori...

Lika: Rezultat mashtrues. Goli? Mungesë “Fair-play”

5:52 pm 21 Oct 2017

Hasan Lika e nisi aventurën e tij në krye të Luftëtarit me humbje, ndërkohë që lojtarët e tij goditën shtyllën ...

Mezani: Ndryshimi i Laçit? Ndoshta jemi më sulmues

5:01 pm 21 Oct 2017

Laçi mori tri pikë me vlera në Lushnje, ndërkohë që Rexhinaldo realizoi dy gola për kurbinasit. Pas ndeshjes, trajneri Gentian Mezani u shpre...

Milinkoviç “tërbohet” nga egoizmi: Gjyqi me Luftëtarin? S’jam paguar

4:45 pm 21 Oct 2017

Mlladen Milinkoviç është i sinqertë, teksa në lidhjen direkte në emisionin “Gol pas Goli” ai foli për ndeshjen me Luftëtarin, që e fituan 0-3. ...

Zhgënjim total, Bano paraqet dorëheqjen

4:11 pm 21 Oct 2017

Artan Bano është trajneri i dytë që jep dorëheqjen këtë sezon në Superiore, pasi më parë diçka të tillë e bëri Stavri Nica...

Kamza, si kampionët dhe korçarët

2:16 pm 21 Oct 2017

Kamza ka bërë mirë na javët e para të kampionatit, duke marrë 9 pikë në gjashtë ndeshjet e para, ndërkohë që vetëm në javën e ...

Aksi Lushnje-Gjirokastër, formacionet zyrtare

1:20 pm 21 Oct 2017

Kategoria Superiore – Java 7 E shtunë, më 21 tetor, ora 14:00 Lushnja – Laçi Lushnja: Spaho, Magani, Ruço, Marku, Bizhyti, Mone, Gava, Papa, Pepa, Canka, Sefa. Trajner: Artan Bano Laçi: S...

Shqetëson Radas, shumë mungesa te Skënderbeu

12:40 pm 21 Oct 2017

Skënderbeu ka një ndeshje shumë të vështirë të hënën me Teutën dhe një fitore do të kishte shumë vlera, duke pasur pa...

Gjoka nis lëvizjet, ndryshime te Vllaznia

11:48 am 21 Oct 2017

Vllaznia do t’i japë fund sot përgatitjeve për ndeshjen me Partizanin, teksa trajneri Ernest Gjoka ka nisur të mendojë edhe për formac...

Klubet “fërkojnë” duart, UEFA sjell fondin

11:20 am 21 Oct 2017

Klubet e Superiores duhet të gëzojnë, në këtë mes edhe Korabi e Tirana që sivjet luajnë në Kategorinë e Parë. Së fundmi UEFA ka sjel...

Ndeshja e milionave luhet në… Gjirokastër

10:18 am 21 Oct 2017

Kukësi dhe Luftëtari përballen mes tyre sot prej orës 14:00, ndeshje që do të transmetohet drejtpërdrejt në Supersport. Të dyja ekipet kë...