Tag: Kategoria e Pare

Erzeni fiton ndeshjen e ndërprerë në Pukë

2:57 pm 21 Feb 2018

Sot është luajtur ndeshja e prapambetur e grupit A në Kategorinë e Parë mes tërbunit dhe Erzenit. Ndeshja ishte ndërprerë para  javës në minutën e 15’ edhe është dashur që sot të luhen 75’ minutat e mbetura të sfidës. Edhe në këtë ndeshje të luajtur në Pukë ka ndjerë edhe motin e këtyre ditëve pasi në...

Finalja e së Parës mbyllet në… paqe

4:21 pm 18 Feb 2018

Në stadiumin “Adush Muçaj” luhej finalja për Superioren, por në fund nuk pati asnjë fitues, pasi i gjithë takimi u mbyll me rezultatin...

Tirana bën një rikthim të rëndësishëm para Bylisit

9:03 pm 17 Feb 2018

Në ndeshjen e nesërme për Tiranën nuk lejohen hapat fals ndaj dhe duhet që skuadra të jetë e plotë. Kështu klubi ka ...

Tension në Berat, kartonë në “tunel”

4:47 pm 17 Feb 2018

Nuk ka qënë aspak e qetë ndeshja e luajtur në Berat mes Tomorit dhe Apolonisë. Arbitri ka nxjerrë nga xhepi, plot tetë kartona të verd...

Dy mungesa dhe një rikthim për Tomorin

5:34 pm 16 Feb 2018

Ndeshja më e rëndësishme në grupin B të Kategorisë së Parë është ajo, Bylis – Tirana, por nuk mbetet prapa as derbi, Tomori – Apolonia. Skua...

E Para, java e finaleve të mëdha

7:29 pm 13 Feb 2018

Në Kategorinë e parë, gara është më e fortë se kurrë. Në fund të fazës së dytë, pikët iu përgjysmohen të gjitha ekipeve dhe pastaj faza e tretë, aty ka nda...

A po cënohet gara në Kategorinë e Parë?

3:13 pm 11 Feb 2018

Zhvillimi i fushatës për zgjedhjet në FSHF edhe këtë vit solli pasojat e veta, si një vit zgjedhor. Më e dukshmja ishte v...

Vllaznia B fiton nga A-ja, s’ka gola në Rrogozhinë

4:22 pm 10 Feb 2018

Janë mbyllur 6 ndeshje të Kategorisë së Parë duke dhënë rezultate interesante por duke ndryshuar pak fatet e sezonit. Në grupin A, Vllaznia B që fiton...

Tirana mund Tomorin nga pika e bardhë

4:15 pm 09 Feb 2018

Dy penallti dhe dy kartona të kuq vendosin këtë herë ndeshjen Tirana – Tomori dhe bardheblutë ruajnë kreun. Tirana është treguar superiore, por edhe Tomori ësh...

Rikthehet Kategoria e Parë, njihuni me sfidat e fundjavës

5:03 pm 08 Feb 2018

Zgjedhjet mbaruan dhe tani rikthehet futbolli i luajtur. Kategoria e parë nis nesër më ndeshjen, Tirana-Tomori në orën 14:00. Bardheblutë vijnë nga fitorja në Cërrik dhe nuk duan t...

Historiku i ndeshjes Tirana – Tomori

3:09 pm 08 Feb 2018

Sa herë që afron ndeshja Tirana – Tomori në Berat kjo atmosferë ndihet ndryshe nga një sfidë normale. Ndeshja e fazës së parë u luajt në Ku...