Tag: Kategoria e Pare

Koleci humb finalen, Besëlidhja “e trembur”

11:16 am 22 May 2017

Kamza luan sot me Besëlidhjen prej orës 16:30 dhe do kërkojë të bëjë realitet rikthimin në Superiore në këtë finale. Skuadrës së drejtuar nga Ramadan Ndreu i mjafton edhe një barazim, por dëshira është që t’i mposhtin lezhjanët. Në këtë ndeshje Kamza nuk do të ketë të gatshëm mesfushor...

Kamza-Besëlidhja, ja kur luhet

3:14 pm 19 May 2017

Pas vendimit të Komisionit të Apelit që rrëzoi kërkesën e Besëlidhjes për të marrë fitoren në tavolinë me Kamzën, është vend...

Vllaznia B tërhiqet, Sopoti shpëton nga rënia

2:07 pm 19 May 2017

Vllaznia B nuk ka udhëtuar drejt Lushnjes për t’u përballur me Sopotin, sikurse raporton “Shkodrasport.com”. Kuqeblutë e drejtuar nga Ervis Kraj...

Edhe Apeli “kundër” Besëlidhjes

9:26 pm 18 May 2017

Sot është mbledhur Komisioni i Apelit, i cili ka shqyrtuar kërkesën e Besëlidhjes për fitoren e ndeshjes me Kamzën në tavo...

Besëlidhja nuk heq dorë nga fitorja në tavolinë

2:17 pm 17 May 2017

Besëlidhja e humbi “betejën” e parë në Komisionin e Disiplinës, por ka nisur një tjetër në Apel, por çështja mund të shkojë edhe...

Largohet Matraxhiu: Sabotim nga çdo krah

12:16 pm 15 May 2017

Sivjet rrallëherë ka pasur qetësi te Sopoti, skuadër që është ankuar shpesh për gjykimin dhe në shumë raste ka pasur të drejtë,...

Sopoti: Ka skenar kundër nesh, ndaj na e lanë sot ndeshjen

10:57 am 15 May 2017

Te Sopoti këmbëngulet që ka një skenar për rrëzimin e tyre nga kategoria, teksa pasi protestuan që ndeshja e tyre me Elba...

40 mijë $ për Superioren

10:37 am 14 May 2017

Bylisi kërkon të përsërisë historinë në Lushnje dhe të fitojë përballjen me vendasit, pasi vetëm ky rezultat i ngjit ata në Supe...

Një finale në të Parën, caktohen gjyqtarët

10:06 am 13 May 2017

Kategoria e parë zbret sot në fushë, teksa do të luhen disa ndeshje, më e rëndësishmja luhet në Fushë-Krujë mes Ilirisë dhe Tërbuni...

Përralla me terroristë, Besëlidhja do fitoren në tavolinë

9:09 am 13 May 2017

Lezhjanët pretendojnë se klubi i Kamzës ka dështuar në përmbushjen e përgjegjësive për organizimin e ndeshjes me ta dhe po...

“Duan të na rrëzojnë, ka tentativa për korruptim”

11:47 am 12 May 2017

Sopoti do ta luajë finalen e mbijetesës në “Selman Stërmasi” ditën e nesërme, ndërkohë që librazhdiotët akuzojnë se ka shumë ndërhy...