Tag: Kategoria e Dyte

Rikthehet Kategoria e Dytë/ Elbasani përfiton nga rivalët. Vora dhe Veleçiku vazhdojnë me fitore

6:17 pm 11 Feb 2018

Tashmë futbolli shqiptar ka nisur i plotë pasi ka nisur edhe Kategoria e Dytë, si në grupin A edhe B. Në grupin B është Elbasani ai që përfiton më tepër pas fitores 2-3 në Maliq. Jo vetëm kjo, pasi edhe ndeshjet e rivalëve e favorizojnë dhe një barazim në Patos mes Albpetrolit d...

Kristaq Mile, drejt rikthimit në stol

11:42 am 23 Dec 2017

Kristaq Mile, trajneri beratas, që ka spikatur edhe si futbollist, që prej fundit të sezonit të shkuar është i papunë, pasi nuk vijoi bashkëpunimin ...

Dhuna në Përmet, arrestohen tre lojtarë

9:10 am 11 Dec 2017

Dhuna u ul sërish këmbëkryq dje në ndeshjet e Kategorisë së Dytë, teksa në përballjen mes Përmetit dhe Këlcyrës u dh...

Rikthehet futbolli, plani për inferioret dhe moshat

11:14 am 07 Dec 2017

Situata atmosferike javën e fundit bëri që FSHF të shtynte ndeshjet e Kategorisë së Parë dhe jo vetëm, pasi edhe e Dyta dhe...

Delvina-Butrinti, ose arbitër Zoti të ruajt!

1:53 pm 28 Nov 2017

Të fitosh një ndeshje futbolli është një ndjenjë e bukur, aq më shumë nëse bëhet fjalë për një derbi, por ajo që ndodhi në ...

Dhuna këmbëkryq te e Dyta, Orikumi lë pas Elbasanin

10:03 pm 26 Nov 2017

Kategoria e Dytë luajti sot javën e 10-të të saj, e cila në fakt ishte një javë e mbushur me rezultate surprizë, dështime, s...

E Dyta në fushë, Elbasani e Orikumi në shtëpi

11:41 am 26 Nov 2017

Luhet sot java e 10-të në Kategorinë e Dytë, dhe të dy grupet sjellin përballje interesante. Në grupin A, Veleçiku i vendit të dytë ...

E Dyta nuk njeh pushime, nesër në fushë

3:19 pm 14 Nov 2017

Veç Superiores, nesër luhen edhe ndeshjet e Kategorisë së Dytë, teksa Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar edhe listën e takimeve që do të z...

Elbasani triumfon dhe merr kreun, “poker” i Veleçikut

7:23 pm 11 Nov 2017

Kategoria e Dytë vijon garimin dhe sot janë luajtur tre ndeshje, dy në grupin A dhe një te B-ja. Njëri takim ka përfundu...

Shkrirja e kurbinasve, çështje kohe

10:23 am 03 Nov 2017

Tashmë duket se është një realitet fakti që nga harta e futbollit shqiptar do të zhduket një ekip futbolli. Bëhet fjalë për Mamurrasin...

Shkrihet skuadra kurbinase?

11:36 am 16 Oct 2017

Ded Ndreca, ish-sulmuesi i Laçit, Erzenit dhe Mamurrasit, njihet si një person i pasionuar pas futbollit dhe “fiksimi” i tij më i madh ishte q...