Tag: Kategoria e Dyte

Vjen lajmi i madh për klubet shqiptare

7:53 pm 12 Sep 2017

Federata Shqiptare e futbollit ka dalë me një njoftim, ku njofton se tashmë asnjë klub nuk do të paguajë më për pjesëmarrjen në kampionat. Për shumë klube ky është një lajm i mirë, pasi shpesh jemi mësuar të dëgjojmë për klube që nuk përfshihen në kampionat për shkak të pamundësisë pë...

Edhe Apeli “kundër” Besëlidhjes

9:26 pm 18 May 2017

Sot është mbledhur Komisioni i Apelit, i cili ka shqyrtuar kërkesën e Besëlidhjes për fitoren e ndeshjes me Kamzën në tavo...

Kotorri: Ku ishit ju që iu djeg zemra për Elbasanin?

12:06 pm 17 May 2017

Portieri i Elbasanit, Elvis Kotorri, ndihet keq që verdheblutë ranë në Kategorinë e Dytë, por kjo situatë ishte e pritshme sipas tij, pasi prej rreth 1...

Finalja e së Dytës, FSHF zgjedh “Niko Dovanën”

1:58 pm 15 May 2017

Ditën e mërkurë do të luhet finalja e Kategorisë së Dytë mes Naftëtarit dhe Egnatias, skuadra që janë renditur të parat në grupet r...

FSHF prezanton logot e kampionateve

12:24 pm 11 May 2017

Federata Shqiptare e Futbollit prezanton “Brand”-et e reja të Futbollit Shqiptar. Konkretisht, pajisen me një brand të ri edhe Kategoria e Parë, Kategoria e Dytë d...

Disiplina pa mëshirë: Pezullime pa fund dhe humbje ndeshjesh në tavolinë

11:56 am 21 Apr 2017

Komisioni i Disiplinës nuk është kursyer në dënimet e dhëna për ngjarjet e ndodhura në Kategorinë e Parë, në të dytën, te mo...

E Para dhe e Dyta, luhen në katër ditë

11:13 am 03 Nov 2016

Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar mbi datat dhe oraret e ndeshjeve të Kategorisë së Parë dhe të dytë, të cilat do të luhen si më poshtë: KATEG...

Kategoria Dytë, rezultatet e javës së tretë

7:17 pm 23 Oct 2016

Janë luajtur ndeshjet e javës së tretë të Kategorisë së Dytë. Ajo që ka rënë në sy kanë qenë fitoret e skuadrave favorite teksa...

Gola me shumicë, shkëlqejnë Naftëtari e Tirana

9:13 am 13 Oct 2016

U luajtën dje ndeshjet e Kategorisë së Dytë, të cilat prodhuan rezultate interesante. Në grupin A tre ndeshje përfunduan në barazim, ndërsa fitoi...

Kategoria e Dytë nis sot

12:07 pm 12 Oct 2016

Prej orës 14.30, sot do të startojë edhe Kategoria e Dytë, që këtë vit u bë lëmsh, pasi u shty pafundësisht dhe shorti...

Kategoria e Dytë “rindizet” javën e ardhshme

2:25 pm 30 Sep 2016

Më në fund, Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur të vërë në lëvizje edhe Kategorinë e Dytë, që ka pasur të njëjtën problematikë si E Par...