Tag: Kastrioti

Fukui te Kastrioti? Ja arsyeja

8:27 pm 20 Jan 2018

Masato Fukui në verë pranoi ofertën e Kamzës për të vijuar karrierën dhe ka qenë lojtari me më shumë minuta në skuadrën e tij në 16 javët e para të kampionatit. Japonezi që në Shqipëri ka veshur fanellën e Tiranës dhe të Skënderbeut nuk udhëtoi në Turqi për të zhv...

Nikaj: Kemi refuzuar miliona, lojtarët s’kanë çmim

5:32 pm 05 Jan 2018

Kastrioti renditet i pari në klasifikim, me pesë pikë më shumë se Egnatia e vendit të dytë. Krutanët që në fillim të sezonit janë projek...

Ikën edhe një, më pak shkodranë te Kastrioti

3:09 pm 31 Dec 2017

Ergi Borshi është një nga lojtarët e larguar prej Kastriotit. Mbrojtësi shkodran që në verë la Teutën dhe u bë pjesë e krutanëve...

Kastrioti-Iliria, 200 milionë nga Bashkia

6:08 pm 30 Dec 2017

Bashkia e Krujës ka miratuar fondin për sportin dhe pjesën më të madhe e kanë marrë dy ekipet e futbollit që kjo bash...

Largohet Borshi, Kastrioti “piketon” tre

10:49 am 19 Dec 2017

Samuel Nikaj, trajneri i Kastriotit, para pak kohësh ka qenë në Kosovë dhe ka parë disa futbollistë nga afër, sikurse edhe kemi raportu...

Kastrioti në garë për talentin e Vëllaznimit

7:12 pm 17 Dec 2017

Kastrioti pësoi sot humbjen e parë në kampionat, ndërsa pak ditë më parë vetë tekniku Nikaj, u shpreh se do të bënte disa a...

Nikaj, me “mision” në Kosovë

1:06 pm 08 Dec 2017

Kastrioti ka vijuar përgatitjet në kuadër të përballjes me Burrelin. Burime të “Sportal” bëjnë me dije se tekniku i krutanëve Samuel Nik...

Kastrioti nuk pyet as për Erzenin

4:09 pm 26 Nov 2017

Kastrioti po e shtron mirë rrugën për t’u rikthyer në Superiore dhe sot ka marrë një trepikësh me vlerë në ndeshjen në...

Kastrioti si tank, “shtyp” edhe Besën

4:18 pm 19 Nov 2017

Kastrioti është në rrugë të mbarë për t’u kthyer në Superiore, teksa ka fituar një transfertë të vështirë si ajo me Besën ditën e s...

Nikaj premton ekip sulmues: Motivimi? Jo nga premioja

7:37 pm 17 Nov 2017

Kategoria e Parë luan javën e tetë të saj këtë fundjavë me shumicën e ndeshjeve që do të luhen nesër. Sfida kryes...

Kastrioti likuidon Besëlidhjen dhe arratiset

3:48 pm 05 Nov 2017

Kastrioti e ka treguar që në fillim se është pretendenti kryesor në grupin A për t’u ngjitur në Superiore dhe sot kishte një përba...