Tag: Kante

Kante: Zhiru do jetë i rëndësishëm për ne

8:25 pm 01 Feb 2018

Mesfushori i Çelsit, Ngolo Kante, foli për transferimin më të ri të bluve të Londrës, Olivier Zhiru. Sipas mesfushorit francez, Zhiru do të jetë një lojtar shumë i rëndësishëm për Çelsin dhe aftësitë e tij për të gjetur rrugën e rrjetës do e ndihmojnë shumë ekipin. Zhiru ...

Kante jep leksion modestie, ja makina që përdor

12:09 pm 17 Mar 2017

Në kampionatet më të rëndësishëm të Europës, sidomos te klubet e pasur, futbollistët fitojnë aq shumë, saqë shpenzojnë e pakta 100.000...

Konte, Hazard, Kosta? Jo, ylli i Çelsit është dikush tjetër

12:17 pm 14 Mar 2017

"E them pa frikë se në këtë moment ai është mesfushori qendror më i mirë në botë", tha dje Frenk Lampard, një futbollist që ka bërë ...

Ikën ylli i parë nga Lesteri

2:51 pm 15 Jul 2016

Mesfushori i Lester Sitit, N’Golo Kanté, është shumë pranë transferimit te Çelsi, që ka gjetur marrëveshjen me kampionët e Anglisë për një shifër që kap 35...

Arsenali nis bisedimet me një nga yjet e Lesterit

3:23 pm 05 May 2016

Një ndër zbulimet e mëdha të këtij sezoni te Lester Siti kampion i Anglisë ka qenë edhe mesfushori N'Golo Kante. Francezi k...