Tag: kamza

Kamza, Qarri zgjedh trajnerin e ri

9:24 am 26 Mar 2017

Largimi i dytë i Bledar Devollit brënda pak ditësh nga Kamza duket se ka qenë përfundimtar. Trajneri gjirokastrit nuk do të kthehet më për të vazhduar punën që nisi në fillim të sezonit për ta ngjitur skuadrën në Superiore, teksa e ka lënë në vend të parë. Duke parë k...

Akuzon Qarri: Devolli iku si hajdut, ka oferta nga rivalët

10:24 am 25 Mar 2017

Trazohet sërish situata te Kamza. Ekipi kryesues në Grupin A të Kategorisë së Parë duket se është përfshirë nga probleme të brëndëshme, tek...

Kamza “ringjallet” ndaj Erzenit, mbetet sërish në krye

3:53 pm 24 Mar 2017

Kamza reagon më së miri pas asaj ndalese të bërë javën e kaluar kundër Shënkollit në ndeshjen që përfundoi me shifrat 1-1. Edhe pse nuk ishte Bledar Devolli ai që drejtoi skuadrën nga p...

Çudi te Kamza, Devollin e shkarkojnë sërish

2:16 pm 24 Mar 2017

U shkarkua nga detyra, u rikthye sërish për t'u shkarkuar përsëri. Kjo është situata e Bledar Devollit, i cili tashmë nuk do të jetë më përfundimisht trajneri i Kamzës për pjesën ...

Shkarkimi i Devollit, reagon Kamza

11:53 am 19 Mar 2017

Barazimi i djeshëm ndaj Shënkollit padyshim që ishte I papritur te Kamza, duke bërë që tashmë ekipit kryesues në Grupin A të Kategorisë së Parë t'i lëkundet pozitat. U duk se ky rezultat i papritur ...

Plas te Kamza, largohen katër

9:26 am 19 Mar 2017

Bledar Devolli nuk është më trajner i Kamzës, teksa drejtuesit e klubit e kanë shkarkuar teknikun gjirokastrit pas barazimit në shtëpi me Shënkol...

“Të mund në 3 të natës, ia latë Besëlidhjes”

10:41 am 14 Mar 2017

Përballë njëri-tjetrit, në emisionin “E hëna sportive”, ishin Kastriot Rama dhe trajneri i Kamzës Bledar Devolli, i cili akuzoi matjanët për ndesh...

Goditet me gurë në kokë lojtari i Kamzës

4:43 pm 11 Mar 2017

Në ndeshjen mes Burrelit dhe Kamzës ka pasur tension, teksa këtë herë në “Liri Ballabani” kanë qenë të pranishëm edhe tifozë, pasi matjanët e...

Qarri lëshon “bombën”

9:43 am 10 Mar 2017

Presidenti i Kamzës, Naim Qarri, ka lëshuar një deklaratë të fortë, me anë të së cilës ai akuzon rivalët se kanë krijua...

“Luftë pa krisma” mes Kamzës e Besëlidhjes

3:57 pm 19 Feb 2017

Kamza dhe Besëlidhja u përballen sot mes tyre në Krujë, në një ndeshje mjaft të fortë, por fundi i 90 minutave nuk solli asnjë fi...

Kamza gjen “shtëpi” tjetër për Besëlidhjen

11:06 am 15 Feb 2017

Kamza luan një sfidë mjaft të rëndësishme këtë fundjavë me Besëlidhjen, e në rast se fiton, atëherë diferenca mes dy ekipeve s...