Tag: Kaleb Ekuban

Ekuban: Kam nëvojë për ambientim

9:43 pm 13 Aug 2017

Kaleb Ekuban nuk e ka nisur ashtu siç duhet eksperiencën e tij tek Lids, ku edhe pse ka shënuar një gol në Kupë, por në dy ndeshjet e kampionatit ka qënë në stol. Në një intervistë për “Yorkshireeveningpost.co.uk”, ish-sulmuesi i Partizanit është shprehur se ka nevojë për pak kohë dersa të ambj...

Ekuban: Plotësova ëndrrën

3:17 pm 17 Jul 2017

Kaleb Ekuban ishte një nga zbulimet  e Kategorisë Superiore në sezonin e fundit. Ganezi erdhi tek  të kuqtë në formë huazimi nga Kievo gjatë merkatos  ...

Alioski ndjek Ekubanin, transferohet tek Lidsi

11:52 pm 13 Jul 2017

Ezgjan Alioski është blerja më e re Lidsit, që po përgatitet maksimalisht për Championsshipin, pasi deri tani ka transferuar plot 9 lojtarë. Shqiptari i kombët...

“Bomba” e Dervishit: Demin e gënjyen për Ekuban

11:48 am 29 Jun 2017

Nga: Klevis Paloka Dritan Dervishi e ka një sy gjithmonë te skuadra e Partizanit, teksa ditën e djeshme ai ka ndjekur konferencën për shty...

Ekuban nënshkruan për 800 mijë euro

8:47 am 29 Jun 2017

Kaleb Ekuban ka vendosur për të ardhmen dhe do ta vijojë karrierën në Angli, aty ku prej 1 korrikut do të veshë fanellën e Lids...

Partizani-Ekuban, e reja e fundit

2:23 pm 17 Jun 2017

Rrugët e Partizanit me Kaleb Ekuban ende nuk janë ndarë, pasi ekziston mundësia që sulmuesi të rikthehet sërish tek të kuqtë. Drejtuesi...

Ja si kthehet Ekuban te Partizani

9:14 am 07 Jun 2017

Kaleb Ekuban me paraqitjet e tij i ka mahnitur të gjithë në kryeqytet dhe të gjithë te Partizani presin që ai të rikthehet sërish në ...

Cetkoviç “tregon” të ardhmen, mbyllet me Ekuban

12:05 pm 05 Jun 2017

Marko Cetkoviç është lojtar i lirë, pasi i ka përfunduar kontrata me Partizanin, që nga ana tjetër ka në plan t’ia rinovojë a...

500 mijë euro për Ekuban

10:47 am 02 Jun 2017

Kaleb Ekuban shkëlqeu në Superiore këtë sezon, duke shënuar 17 gola me fanellën e Partizanin dhe tashmë kanë nisur të vijnë oferta të ...

Flet Ekuban: Ja kur vendoset e ardhmja ime

12:10 pm 31 May 2017

Tani që sezoni në Superiore u mbyll, bashkë me të përfundoi edhe huazimi i Kaleb Ekuban te Partizani. Sulmuesi është nën pronësi të Kie...

Ekuban sqaron të ardhmen dhe tregon pengun

1:09 pm 28 May 2017

Kaleb Ekuban e mbylli pa gol sezonin me Partizanin, ndërkohë që e ardhmja e tij është pezull, pasi huazimi i tij nga Kievo te të...