Tag: Juventus

Strakosha: Unë pasardhësi i Bufon? Dua të qëndroj gjatë këtu

12:04 pm 16 Oct 2017

Të presësh një penallti në shtesë dhe t’i japësh ekipit tënd fitoren është një emocion i veçantë. Këtë ndjenjë e përjetoi edhe Thomas Strakosha, portieri i Lacios që ndali Dibalanë të shtunën. Në një lidhje direkte me emisionin “Zona Gol” në Supersport, portieri i Kombëtares tregoi emocionet, urimin e fam...

Juventusi humbet pas një përjetësie në Torino, shqiptarët i “nxijnë” jetën

8:07 pm 14 Oct 2017

E jashtëzakonshme, Etrit Berisha e Thomas Strakosha bëhen “mallkimi” i Juventusit dhe në hapësirën e dy ndeshjeve bëhen idhujt e rinj në ...

Disfata e Juves, të gjithë kundër Higuainit

2:31 pm 13 Sep 2017

Më keq se kaq nuk ka ku të shkojë: Gonzalo Higuain është prej vitesh në shënjestër për shkak se nuk paraqitet mirë në n...

PSG nis të shesë, Matuidi shkon te Juventusi

2:58 pm 16 Aug 2017

Juventusi humbi Superkupën kundër Lacios dhe u ngritën shumë pikëpyetje, ndaj klubi bardhezi ka reaguar me urgjencë, duke blerë mesfushorin Blaize ...

Lacio fiton “in extremis” Superkupën e Italisë

10:53 pm 13 Aug 2017

Lacio fiton Superkupën e Italisë më shumë mundime ndaj Juventusit me rezultatin 3-2. 5 minutat e para Juventusi e ka nisur me mjaft vrullë, por t...

Alegri: Pyesni Bonuçin pse u largua, jo mua

5:25 pm 12 Aug 2017

Largimi i Bonuçit bëri shumë bujë, por akoma nuk dihet arsyeja sepse mbrojtësi vendosi të largohet prej Juventusit, por një nga arsyet ...

Rrëfehet Alegri: Doja të jepja dorëheqjen pas humbjes ndaj Real Madridit

9:31 pm 10 Aug 2017

Trajneri i Juventusit, Masimiliano Alegri, ka dhënë një intervistë të gjatë për "The Player Tribune". Italiani rrëfen momentet me të bukura me Juvent...

Dibala: Është nder i madh për mua të mbaj numrin 10

8:33 pm 10 Aug 2017

Pas vendimit të djeshëm të Juventusit për tia dhënë numrin 10 talentit argjentinas, Paolo Dibalas, ka ardhur edhe reagimi i vetë lotarit nëpërme...

FSHF bashkëpunim me Juventusin

8:16 pm 04 Aug 2017

Federata Shqiptare e Futbollit po projekton një bashkëpunim të afërt me klubin kampion të Italisë, Juventus dhe JMedical që fokusohet në asistimin mjekësor...

Bufon: Vitin tjetër largohem

7:33 pm 27 Jul 2017

Xhanluixhi Bufon, i cili tashmë mund të konsiderohet edhe legjenda e Juventusit dhe Italisë ka pranuar për mediat italiane se ky mund të jetë ...

Menaxheri i Hysajt pranon interesimin e Juves

9:37 pm 26 Jul 2017

Pas raportimeve të fundit nga mediat italiane se Elseid Hysaj kërkohet nga Juventusi , ka reaguar edhe menaxheri i futbollistit të kombëtares, Mario Xhuf...