Tag: Jose Mourinho

Sherri/ Murinjo dënon Pogbanë, e ul në stol

8:32 pm 03 Feb 2018

Mançester Junajtid mundi pa shumë vështirësi Hadërsfilldin 2-0, por nëse ky ishte lajmi i parë – i shoqëruar dhe me golin e parë të blerjes Aleksis Sançez – lajmi tjetër i rëndësishëm ka qenë ulja në stol e Pol Pogbasë. Të gjithëve në “Old Trafford” dhe jo vetëm i ka...

Mançester Junajtid kërkon yllin e Lacios…

1:46 pm 10 Dec 2017

“Djajtë e kuq” janë gati të shpenzojnë shifra të çmendura për të sjellë në Mançester mesfushorin e Lacios, Sergej Milinkoviç. 22-vjeçari është një nga lojta...

Murinjo: De Brujnen do e markojë… Herrera?

11:40 am 09 Dec 2017

Tekniku portugez i “Djajve të kuq” Zhoze Murinjo, ka folur për herë të parë në lidhje me derbin e Mançesterit që do të luhet dit...

Shfryn Murinjo! ”Guardiola është një gënjeshtar!”

7:05 pm 06 Dec 2017

Tekniku portugez i “Djajve të kuq” njihet për deklaratat e tij për mediat, shpeshherë dhe ironike, por mesa duket kësaj radhe është vetë ...

Lampard: Çelsi më largoi për shkak të Fabregasit

6:51 pm 03 Dec 2017

Legjenda e Çelsit, Frenk Lampard, tregoi arsyen e vërtetë se pse klubi londinez e largoi nga “Stamford Bridge”. Mesfushori anglez u largua nga Murinjo...

Murinjo zbulon pse nuk luan Depaj

10:19 am 31 Dec 2016

Memfis Depaji, mesfushori anësor holandez, u transferua me bujë te Mançester Junajtid, por këtë sezon nuk po aktivizohet. Arsyeja është e thjesht...

Murinjo nuk ndreqet, gati dënimi i rradhës për të

7:25 pm 28 Nov 2016

Hoze Murinjo nuk ndalet përsa i përket akuzave ndaj arbitrave dhe dënimeve të marra. Trajneri portugez rrezikon të marrë një tjetër dënim ...