Tag: Ivan Perisic

Prapaskena Fushtar-Perisiç, rrëfehet kroati

11:20 am 18 Jan 2018

Ivan Fushtar ndodhej në një situatë të komplikuar. Al Arabi i Katarit, e priste të firmoste, ndërsa kroati duhet të paguante Kamzën. 20 mijë euro për tu liruar nga Superiorja dhe për të fluturuar drejt Katarit. Kamzalinjtë duheshin paguar, por Fushtar nuk kishte para për momentin. Një Ivan tjetër i vjen në ndihmë. ...

Interi, krenaria e Italisë

12:08 pm 04 Dec 2017

Kjo fundjavë kishte 7 ekipe nga kampionatet kryesore europiane që ishin të pamposhtura. Valencia, PSG, Atletiko Madrid, Napoli, Mançester Siti, Barcelona dhe Interi. Valencia njoh...

Arrihet marrëveshja, Perishiç plotëson ëndrrën

1:01 pm 17 Jul 2017

Ivan Perishiç ishte i vendosur për të lënë Interin dhe për t’iu bashkuar anglezëve të Mançester Junajtid, gjë që duket se ...

Perishiç ka vendosur, Interi nuk dorëzohet

11:29 am 10 Jul 2017

Ivan Perishiç ngulmon për t’u larguar nga Interi dhe ia ka bërë me dije klubit se do të transferohet te Mançestër Ju...

Liverpuli “piketon” sulmuesin e Interit

12:53 pm 22 Mar 2017

Jurgen Klop e di shum mirë se për ta rikthyer Liverpulin në majat e futbollit europian, i duhet të bëjë edhe një merkato cilësore. Për këtë arsye strategu gjerman i të kuqve kërkon që n...

Çelsi kërkon yllin e Interit

5:57 pm 23 Feb 2017

Çelsi synon të bëjë merkato në Itali. Trajneri i skuadrës londineze ka vënë në krye te objektivave një nga lojtarët më të mirë ...