Tag: Ivan Balliu

Ivan Balliu, mes yjeve në Francë

1:37 pm 18 Sep 2017

Metzi ka marrë fitoren e parë në kampionatin francez dhe protagonist në këtë ndeshje ka qenë edhe mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Ivan Balliu. Katalanasi, i cili tashmë luan në kampionatin francez, është përzgjedhur në formacionin më të mirë të javës, kjo falë paraqitjes së mirë që ka bërë në fitoren 1-0 ndaj Angers...

Lista e Kombëtares, 3 “hyrje-daljet”

8:55 am 24 Aug 2017

Shqipëria luan ndeshjet e radhës për kualifikueset e Botërorit të Rusisë, teksa më datë 2 shtator përballet me Lihtenshtejnin në Elbasan dh...

Panuçi udhëton drejt Francës për të ndjekur Balliun

7:47 pm 05 Aug 2017

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Kristian Panuçi ka nisur nga puna për gjetjen e lojtarëve të rinj që mund ti bashkohen për nd...

Kombëtarja, De Biazi përgatit ftesën për Ivan Balliun

3:41 pm 14 Apr 2017

Xhani De Biazi është duke punuar dhe menduar si të rregullojë “defektet” që ka Kombëtarja e Shqipërisë në repartin e mbrojtjes, sidomos kohët e fundi...