Tag: Italia

Konte, Milan dhe… Italia

12:04 pm 10 Oct 2017

Xhani De Biazit i ka mbetur merak që Ventura e fitoi garën me të për stolin e Italisë, ndërkohë që “axurrët” shumë shpejt mund të mbeten pa trajner. Fitorja me Shqipërinë ishte detyrim, por loja nuk është se ka bindur në Itali dhe deri më tani Ventura i ka zhgënjyer italianët. ...

Anjeli: Juventusi ekziston vetëm për fitore

8:35 pm 18 Jul 2017

Presidenti i Juventusit Andrea Anjeli dhe drejtori sportiv Xhuzepe Marota janë të ftuar në Dhomën e Deupetetëve në Romë. Gjatë fjalës së tij pre...

Ventura dhe Bufon: Respekt maksimal për Shqipërinë

7:39 pm 23 Mar 2017

Italia ka vlerësim maksimal për Shqipërinë, të paktën kështu thonë Xhakomo Ventura dhe Xhanluixhi Bufon në daljen e tyre para medi...

Bonuçi “tremb” Italinë, Ventura me skemë super sulmuese

5:11 pm 21 Mar 2017

Ekipi i Shqipërisë nuk i ka gjërat aq mbarë në prag të përballjes me Italinë, kjo për shkak të mungesave të shumta ...

De Biazi: Mund të isha bërë trajner i Italisë, por…

12:08 pm 24 Feb 2017

Xhani De Biazi rikthehet të flasë edhe njëherë për mediat shqiptare, teksa këtë radhë ka dhënë një intervistë të gjatë për portalin "...

De Biazi: Pres Dukën për rinovimin, ja e vërteta për stolin e Italisë dhe Anglisë

10:05 pm 23 Dec 2016

Xhani De Biazi më në fund flet edhe në lidhje me rinovimin e tij te Shqipëria. Trajneri italian u pyet gjatë emisionit në SuperS...

De Biazi tregon kush e pengoi të merrte drejtimin e Italisë

6:43 pm 18 Nov 2016

Xhani De Biazi i rikthehet edhe njëherë çështjes së pankinës së Italisë. Trajneri i Kombëtares shqiptare u shpreh se e di kush i'a ...

Baloteli rikthehet tek Italia?

11:03 pm 07 Nov 2016

Pas më shumë se dy vitesh, Mario Baloteli është drejt një rikthimi tek Kombëtarja e Italisë. Është vetë Xhanpiero Ventura ai që i hap derën s...

Befason Ventura, eksperimente tek Italia

10:16 pm 05 Nov 2016

Italia do të luajë kundër Lihtenshtejnit modest fundjavën e ardhshme, dhe më pas në miqësore kundër Gjermanisë më 15 nëntor në Milano, ...

Italia përzë Pelenë

12:09 pm 07 Oct 2016

Graciano Pele bëri një gafë të jashtëzakonshme dje në ndeshjen Itali-Spanjë, sepse duke dalë nga fusha pas zëvendësimit me Imobilen, u largua d...

Konte: Do të rikthehem

7:09 am 03 Jul 2016

Pas humbjes me penallti kundër Gjermanisë, trajneri italian Antonio Konte nuk e ka fshehur dëshpërimin: “Më vjen keq, sepse djemtë dhanë gjith...