Tag: Itali

Raiola tërbon Milanin, çon Donarumën tek Interi

11:12 am 29 Apr 2017

Mino Raiola e di mirë se çfarë “xhevahiri” ka në dorë dhe ka mundësin të luajë si të dojë me të ardhmen Xhixhi Donarumës. Milani e ka objektivin kryesor në merkato rinovimin e kontratës me portierin 18-vjeçar dhe momentalisht i është ofruar një pagë prej 3.5 milionë eurosh.  Gjithashtu kuqezinjtë po mundohen të përdorin edhe ...

Një slloven vendos drejtësi në ndeshjen Itali – Shqipëri

3:01 pm 20 Mar 2017

Është përcaktuar edhe arbitri që do të vendosë drejtësi në ndeshjen Itali – Shqipëri, që do të luhet më 24 mars në "Renzo Barbera" të Palermos. Në sfidën e vlefshme për eliminatoret e Botë...

Zyrtare, ja ku do të luhet Itali – Shqipëri

4:10 pm 25 Nov 2016

Pas shumë dilemash në lidhje me stadiumin ku do të luhet ndeshja Itali - Shqipëri, tashmë është marrë vendimi. Federata Italiane e Futbollit ka vendo...

Italianët fishkëllyen himnin gjerman, por ja çfarë bëri Bufon (VIDEO)

11:08 pm 15 Nov 2016

Gjermania dhe Italia do të mbesin përgjithmonë rivale mes tyre. Këtë gjë e tregoi edhe një incident i shëmtuar në miqësoren mes ...

Frika nga tifozët shqiptarë, FIGC merr masat për stadiumin

6:38 pm 14 Nov 2016

Kombëtarja e Shqipërisë do të luajë në mars një ndeshje të vlefshme eliminatore për Botërorin 2018 kundër Italisë në transfertë. Duke parë edhe...

De Biazi tregon se ku dëshiron të luajë kundër Italisë

5:34 pm 14 Oct 2016

Xhani De Biazi padyshim që është italiani më i dashur për shqiptarët. Trajneri i ekipin tonë Kombëtar ditën e sotme ka hapur ...

Italia përmbys Maqedoninë, Turqia bie në Islandë

11:33 pm 09 Oct 2016

Janë mbyllur edhe katër ndeshjet e tjera eliminatore për botërorin "Rusi 2018", teksa dhuruan disa rezultate interesante. Italia fitoi me përmbysje "in ex...

Italia vuan, por nuk fal

8:51 pm 05 Sep 2016

Si zakonisht, Italia nuk gabon në ndeshje ku duhet të fitojë me çdo kusht, si sot në Izrael, ku triumfoi 3-1. Në një grup të ...

Shqipëria ndal Italinë

8:57 pm 10 Aug 2016

Shqipëria U21 ka marrë një barazim me shumë vlerë në aspektin moral kundër Italisë U21, në miqësoren e luajtur sot në mbrëmje në...

Të gjithë e duan van der Vil

5:09 pm 15 May 2016

Jo vetëm Zlatan Ibrahimoviç por edhe Gregori van der Vil largohet nga PSG me parametra 0. E ardhmja e tij mendohet të jetë në Seria A. ku sipas BuzzSports.fr, ...

Për mediat italiane, De Biazi “axurr”

1:13 pm 12 Apr 2016

Po flitet prej muajsh dhe thuajse çdo ditë mediat italiane merren me gjetjen e trajnerit të ri të kombëtares italiane, pasi Antonio Konte do...