Tag: Inter

Milan humbet durimin, Donaruma në stol kundër Interit

5:59 pm 27 Dec 2017

Çështja e kontratës së Donarumës po bëhet gjithnjë e më e ndërlikuar. Portieri italian nënshkroi një kontratë të re në muajin qershor, por agjenti i tij, Mino Raiola, e ka anulluar këtë kontratë dhe Donaruma mund të largohet si një lojtar i lirë në qershorin e 2018-ës. Drejtuesit e Milanit i...

Mario, gjithmonë e më larg Interit

10:51 am 21 Dec 2017

Ylli portugez i Interi, Zhao Mario, është shprehur publikisht se nuk është i lumtur në Milano dhe që kërkon të largohet. Spaleti nuk i ka dhë...

Vazhdon “telenovela” Pastore

8:18 pm 15 Dec 2017

Mesfushori i PSG-së, Havier Pastore, nuk po kalon një periudhë positive në Francë dhe nuk po gjen hapësira në ekipin e mbushur me yje të ...

Shkëlqeu me Milanin, e do Interi dhe… Napoli

2:13 pm 14 Dec 2017

Në verë Milani humbi një nga lojtarët më të rëndësishëm të sezonit të shkuar, madje vetëm për gjysmë sezoni arriti ...

Spaleti kërkon mbrojtës, hedh sytë nga Spanja…

12:27 pm 08 Dec 2017

Tekniku i Interit, Luçiano Spaleti, kërkon të forcojë ekipin e tij dhe prioritet ngelet qendra e mbrojtjes. Objektivi kryesor i Interit për kët...

Morati: Antonio Konte nuk është budalla

2:53 pm 05 Dec 2017

Ish-presidenti i Interit, Masimo Morati, tha në një intervistë të tij për mediat italiane se trajneri aktual i Çelsit, Antonio Konte, nuk është budalla ...

Interi, krenaria e Italisë

12:08 pm 04 Dec 2017

Kjo fundjavë kishte 7 ekipe nga kampionatet kryesore europiane që ishin të pamposhtura. Valencia, PSG, Atletiko Madrid, Napoli, Mançester Siti, Barcelona dhe Interi. Valencia njoh...

Interi zbarkon në Amerikën Latine, 3 talente në fokus

12:43 pm 01 Dec 2017

Interi e ka hedhur vështrimin në Amerikën Latine dhe janë tre lojtarët e rinj që zikaltrit po vëzhgojnë. Sipas asaj që rapor...

Nga Italia e bëjnë të sigurt: Ikardi te Reali

11:54 am 21 Nov 2017

Sulmi i Realit të Madridit ka përfunduar nën akuzë kohët e fundit, por trajneri Zinedin Zidan i ka marrë në mbrojtje futboll...

Bardhi: Inter dhe PSG më duan

11:43 am 03 Nov 2017

Interi dhe PSG janë klube që mund të bëjnë pjesë tyren shumë futbollistë, ndërkohë që së fundmi në skenë ka dalë edhe një mesfushor s...

Inter i merr edhe një lojtar tjetër Fiorentinës

8:19 pm 31 Jul 2017

Pasi i mori para disa ditësh mesfushorin Borha Valero, Interi i merr edhe një tjetër futbollist Fiorentinës, ai është mesfushori qendror Matias...