Tag: Iliria

Kastrioti-Iliria, 200 milionë nga Bashkia

6:08 pm 30 Dec 2017

Bashkia e Krujës ka miratuar fondin për sportin dhe pjesën më të madhe e kanë marrë dy ekipet e futbollit që kjo bashki financon. Te Kastrioti ka vetëm 25% të aksioneve dhe fondi për krutanët, të cilët kryesojnë grupin A dhe janë kandidatët kryesorë për t’u ngjitur në Superior...

Ndizet Fushë-Kruja “e kuqe”, gati për derbi

12:07 pm 29 Nov 2017

Tirana e nisi garimin në Kategorinë e Parë me një ndeshje ndaj Ilirisë së Fushë-Krujës, të cilën e fitoi vetëm në fund, pa...

Vjen fitorja, Naftëtari thyen Ilirinë

4:24 pm 27 Oct 2017

U desh java e gjashtë e kampionatit që Naftëtari të merrte tre piket e para në kampionat dhe kuçovarët ia dolën të tri...

Sa e “fortë” paske qenë moj Iliri!

3:01 pm 29 Sep 2017

Nuk ndodh për herë të parë që kalendari të ndryshojë, por kjo ndodh vetëm për ndonjë klub të madh. KE para pak kohësh ...

Iliria e re, lista e plotë

1:27 pm 12 Sep 2017

Iliria e Fushë-Krujës këtë sezon do të garojë në grupin B në Kategorinë e Parë, kjo që të mos jetë në një grup me Ka...

Miqësoret/ Tirana luan tenis, Iliria “tris” Erzenit

9:24 am 03 Sep 2017

E shtuna ka qenë ditë miqësoresh, teksa janë zhvilluar disa të tilla dhe kanë prodhuar një numër të madh golash. Tirana ka qenë e gj...

Lëvizje në “aksin” Kastrioti-Iliria

5:22 pm 22 Aug 2017

Kastrioti kërkon Superioren, ndaj këtë verë krutanët janë treguar aktivë në merkato, duke afruar disa futbollistë cilësorë. Nga ekipi ka pasur edhe ...

Kamza dhe Kastrioti dalin fitues nga miqësoret

7:59 pm 04 Aug 2017

Janë zhvilluar dy miqësore ditën e sotme, ku në Krujë ka dalë fitues Kastrioti i cili ka mundur Burrelin me rezultatin 2-0, ndërsa ...

FSHF zë mend, ja plani për të Parën

12:00 pm 04 Jun 2017

Në gjithë Botën, klubet që kanë të njëjtin pronar, apo përqindje të ndryshme aksionesh në dy klube, atëherë ato nuk garojnë në n...

Një finale në të Parën, caktohen gjyqtarët

10:06 am 13 May 2017

Kategoria e parë zbret sot në fushë, teksa do të luhen disa ndeshje, më e rëndësishmja luhet në Fushë-Krujë mes Ilirisë dhe Tërbuni...

Pesë gola në miqësore, Kamza mund Ilirinë

12:43 pm 06 May 2017

Iliria ka pritur Kamzën sot në një miqësore që është fituar nga miqtë me rezultatin 2-3, teksa katër prej golave të ndeshjes j...