Tag: Iliria

Iliria e re, lista e plotë

1:27 pm 12 Sep 2017

Iliria e Fushë-Krujës këtë sezon do të garojë në grupin B në Kategorinë e Parë, kjo që të mos jetë në një grup me Kastriotin, që financohet pjesërisht nga Bashkia Krujë. FSHF vendosi t’i ndajë këto dy ekipe, sikurse bëri edhe me Besëlidhjen dhe Shënkollin. Drejtuesit e Ilirisë kanë...

Miqësoret/ Tirana luan tenis, Iliria “tris” Erzenit

9:24 am 03 Sep 2017

E shtuna ka qenë ditë miqësoresh, teksa janë zhvilluar disa të tilla dhe kanë prodhuar një numër të madh golash. Tirana ka qenë e gj...

Lëvizje në “aksin” Kastrioti-Iliria

5:22 pm 22 Aug 2017

Kastrioti kërkon Superioren, ndaj këtë verë krutanët janë treguar aktivë në merkato, duke afruar disa futbollistë cilësorë. Nga ekipi ka pasur edhe ...

Kamza dhe Kastrioti dalin fitues nga miqësoret

7:59 pm 04 Aug 2017

Janë zhvilluar dy miqësore ditën e sotme, ku në Krujë ka dalë fitues Kastrioti i cili ka mundur Burrelin me rezultatin 2-0, ndërsa ...

FSHF zë mend, ja plani për të Parën

12:00 pm 04 Jun 2017

Në gjithë Botën, klubet që kanë të njëjtin pronar, apo përqindje të ndryshme aksionesh në dy klube, atëherë ato nuk garojnë në n...

Një finale në të Parën, caktohen gjyqtarët

10:06 am 13 May 2017

Kategoria e parë zbret sot në fushë, teksa do të luhen disa ndeshje, më e rëndësishmja luhet në Fushë-Krujë mes Ilirisë dhe Tërbuni...

Pesë gola në miqësore, Kamza mund Ilirinë

12:43 pm 06 May 2017

Iliria ka pritur Kamzën sot në një miqësore që është fituar nga miqtë me rezultatin 2-3, teksa katër prej golave të ndeshjes j...

200 milionë për Kastriotin e Ilirinë

11:29 am 07 Feb 2017

Bashkia e Krujës ka akorduar fondin për dy klubet e futbollit ku ajo ka aksione, për Kastriotin dhe Ilirinë. Në buxhet janë ...

Kastrioti fiton derbin me Ilirinë për Gjokejën

1:24 pm 04 Feb 2017

Saimir Gjokeja nuk do të jetë pjesë e Ilirisë, pasi nuk ka nënshkruar me fushë-krujasit. Mesfushori nuk ka humbur kohë të gjejë skuadrën ...

Iliria “godet” në merkato

2:14 pm 28 Jan 2017

Sajmir Gjokeja i është bashkuar skuadrës së Ilirisë, që bën një lëvizje mjaft të mirë në merkato. Mesfushori vjen nga skuadra e Turbinës, ...

Iliria afron një nigerian për sulmin

3:59 pm 24 Jan 2017

Samet Gjoka është larguar nga Iliria, teksa i është bashkangjitur Egnatias, ndërkohë që fushë-krujasit kërkojnë të afrojnë një tjetër lojtar për atë pozici...