Tag: Ilir Daja

Daja: Nuk jemi në një situatë të qetë, por kemi mentalitet fituesi

4:00 pm 23 Feb 2018

Skënderbeu-Partizani, gjithmonë ka sjellë interes në sezonet e fundit dhe ashtu do të ndodhë edhe këtë vit. Një Skënderbe në formë në fushë, por me çështjen e trukimeve në kokë do të vijë në këtë sfidë me disa mungesa. Ndërsa Partizani ka probleme në renditje, mungesa dhe një përplasje me gjyqtarët. Por, t...

Daja: Rentabël me futboll të ndershëm, vetëm Skënderbeu

9:59 am 17 Feb 2018

Skënderbeu vazhdon udhëheq kampionatin, madje me 11 pikë më shumë sesa Flamurtari i vendit të dytë, por paralajmërimi për një penalizim prej 10 vi...

Daja: Të rinjtë të ndërrojnë marsh, formacionin nuk ta fal kush

7:47 pm 14 Feb 2018

Skënderbeu ka siguruar gjysëmfinalet e Kupës, por ka humbur shërbimet e Jashanicës. Qëndra e bardhekuqve pësoi një dëmtim të rëndë dhe...

Daja: Me Teutën nuk do jetë formalitet

4:57 pm 13 Feb 2018

Skënderbeu e gjen Teutën në një gjendje aspak normale dhe mes vështirësish në luftën për mbijetesë, por në konferencën...

Daja: Po kthehemi në identitet, fitorja të heq edhe gripin

8:53 pm 09 Feb 2018

Tri pikësh i artë për Skënderbeun. Një goditje për ndjekësin kryesor dhe korçarët marshojnë të sigurtë drejt titullit. Ta...

Daja vlerëson fitoren dhe… tifozerinë shkodrane

3:41 pm 04 Feb 2018

Mëse i kënaqur trajneri Ilir Daja pas fitores së thellë, me përmbysje, në Shkodër. Një sukses bindës, në çdo drejtim, ndaj Daja lavdëron të tijtë. Fjalë...

Daja vlerëson fitoren në Kupë, por: Rikthehemi të dominojmë në kampionat

5:35 pm 31 Jan 2018

Skënderbeu ka hedhur një hap të sigurtë drejt gjysëmfinaleve të Kupës. Dopieta e Xhejms vendosi takimin e parë. Në një prononcim për "Gol p...

Daja: Jam dhe unë fajtor për humbjen, por nuk na shkon të nervozohemi

4:57 pm 26 Jan 2018

Skënderbeu e nis vitin me humbje dhe tekniku Daja natyrisht që është i pakënaqur. Ekipi doli nga detyrat dhe kaloi në nervozizëm. Dopi...

Daja: Beshiktashin e nderoi portieri

9:28 pm 12 Jan 2018

Tekniku Daja është i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij. Mbas ndeshjes kundër Beshiktashit, tekniku bardhekuq ka folur për faqen e klub...

Daja: Osmani i rëndësishëm. Batha-Krasniqi? S’i kemi në plane

11:19 am 22 Dec 2017

Skënderbeu kryeson i qetë kampionatin, teksa ka grumbulluar 9 pikë më shumë se Kukësi e Flamurtari që e ndjekin. Sot do tentohet fitorja me Teut...

Daja do sulmues: Kam rezerva, t’i shmangim kartonët e kotë

3:16 pm 16 Dec 2017

Ilir Daja, trajneri i Skënderbeu, pas ndeshjes me Lushnjen, në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport deklaroi: “Nuk e kishim menduar fitore të lehtë, sik...