Tag: Horge Sampaoli

Surprizon Sampaoli, nuk thërret Higuainin

11:23 pm 11 Aug 2017

Trajneri i Argjentinës, Horge Sampaoli ka surprizuar të gjithë me lëvizjen e tij, duke lënë jashtë sulmuesin e Juventusit Gonzalo Higuain për ndeshjet kualifikuese për botërorin 2018 kundër Uruguait dhe Venezuelës. Ndërsa në vend të tij Sampaoli ka thërritur kapitenin e Interit Mauro Ikardi dhe sulmuesin e tjet...