Tag: Higuain

Higuain polemizon: Tani na dolën të gjithë miq!

3:03 pm 28 Sep 2017

Juventus-Olimpiakos, 0-0 për një orë dhe shumë vuajtje për të çarë bunkerin grek. Maks Alegri la në stol Gonzalo Higuainin, por në minutën e 60-të e hodhi në fushë dhe 9 minuta më vonë erdhi goli i parë i ndeshjes, shënuar pikërisht nga argjentinasi, i cili në Europë duket se është i mallkuar, sepse...

Disfata e Juves, të gjithë kundër Higuainit

2:31 pm 13 Sep 2017

Më keq se kaq nuk ka ku të shkojë: Gonzalo Higuain është prej vitesh në shënjestër për shkak se nuk paraqitet mirë në n...

Higuain “tremb” Juven para sfidës me Monakon (FOTO)

6:36 pm 08 May 2017

Pas derbit të barazuar 1-1 ndaj Torinos ditën e shtunë, skuadra e Juventusit është duke vijuar përgatitjet për ndeshjen e radhës në Lig...

Higuain “përbindësh”, Juve nuk ka frena

10:36 pm 08 Apr 2017

Në Itali nuk ka rivalë, e thjeshtë. Juventusi ka mposhtur sot 2-0 edhe Kievon, duke hedhur një hap tjetër drejt titullit kampion. Në fakt, ...

Higuain jo i pari, ja si janë pritur “tradhtarët”

2:33 pm 01 Apr 2017

Gonzalo Higuain nga një idhull në Napoli, tani urrehet nga të gjithë, kjo për shkak të transferimit të tij te Juventusi në merkaton e verës....

Higuain: Më kanë masakruar, por do të më shohin

11:52 am 01 Dec 2016

Gonzalo Higuain ka një barrë të rëndë: duhet të justifikojë 90 milionë eurot e shpenzuara nga Juventusi në verë, për t’ia rrëmbyer Napolit,...

Juventus me një mungesë të madhe në Champions

5:35 pm 21 Nov 2016

Juventus do të luajë një ndeshje delikate në Champions League në transfertë me Seviljan. Trajneri Masimiliano Alegri do të detyrohet të bëjë pa sulmuesin ...

Higuain, “non grata” në Argjentinë

12:09 pm 02 Nov 2016

Argjentina është në vështirësi dhe lajmi i fundit se Kili ka fituar në tavolinë një ndeshje të barazuar kundër Bolivisë ka shtuar pres...

“Higuain, matu mirë kur të vish në Napoli!”

11:59 am 29 Oct 2016

Sot në mbrëmje luhet Juventus-Napoli dhe në qendër të vëmendjes do të jetë edhe Gonzalo Higuain, për herë të parë si kundërsht...

I gjithë Napoli kundër Higuainit

7:40 pm 28 Oct 2016

Të shtunën në mbrëmje në Itali do të luhet një nga sfidat më të forta të viteve të fundit, ku Juventus do të presë Na...

Vendos Higuain

8:40 pm 20 Aug 2016

Juventusi e ka nisur ashtu si pritej sezonin e ri, duke fituar sfidën hapëse të kampionatit kundër Fiorentinës, por ishte nj...