Tag: Hardi Binguila

Hardi Binguila, çfarë misteri!

8:00 pm 12 Dec 2017

Tirana ka afruar disa lojtarë këtë verë, disa prej tyre nga Afrika. Momentalisht po bëjnë mirë Junus Sentamu dhe Toni Mauexhe, që të dy titullarë me bardheblutë. Veç tyre, madje erdhi i fundit kur kampionati kishte nisur, Hardi Binguila u zyrtarizua dhe u prit me pompozitet, duke u menduar se do të zëvendësonte ...

Erdhi më bujë në Shqipëri, bën gati “valixhet”

5:54 pm 20 Nov 2017

Prurjet nga jashtë vendit në vendin tonë janë të shumta, kjo si pasojë e numrit të vogël të lojtarëve që qarkullojnë në tregun tonë, ...

Binguila në fushë, ja gjendja e tij

6:57 pm 09 Oct 2017

Tirana luan këtë javë me Shkumbinin në Peqin dhe objektivi i vetëm për skuadrën kryeqytetase është fitorja. Vlerësimi për këtë ndes...

Erdhi si shpresa e madhe, alarmon Tiranën

9:31 am 28 Sep 2017

Tirana nën drejtimin e brazilianit Ze Maria njeh vetëm fitore në ndeshjet zyrtare, përjashto përballjet në Europë kundër Makabit të Tel A...

Tirana i vjen “bumi” i madh

9:11 am 22 Sep 2017

Tirana të dielën luan ndeshjen e radhës ndaj Pogradecit në stadiumin “Gjorgji Kyçyku”, ndeshje që nuk do të jetë aspak e lehtë për ba...