Tag: Hamdi Salihi

Salihi, dy muaj jashtë

11:39 am 09 Jan 2018

Hamdi Salihi ka vendosur të operohet. Problemet me muskujt e barkut e kanë shqetësuar shkodranin dhe ka ardhur momenti për tu "ndalur". Kampionati në Austri nis me 23 shkurt dhe kjo është periudha më e mirë për të realizuar ndërhyrjen. Në fillim u fol se rekuperimi i Salihit do zgjaste 3 javë, por mësohet se...

Salihi tregon për problemin me muskujt dhe interesimin e Kukësit

7:14 pm 06 Jan 2018

Nuk ka rëndësi mosha. Hamdi Salihi ka lindur për të shënuar. Në Shqipëri, Kinë, Amerikë, Austri, Izrael, gjithkund. Në ndeshje eu...

Salihi, sërish në Superiore?

2:01 pm 06 Jan 2018

Hamdi Salihi po kalon një periudhë tepër të mirë me ekipin e Neushtad, i cili kërkon ngjitjen në elitën e futbollit austriak...

Salihi: Pakult më befasoi, reklamë super

10:08 am 05 Jan 2018

Peter Pakult u prezantua të mërkurën te Kukësi, por në vendin tonë austriaku nuk është një emër i panjohur, pasi është lakuar...

Salihi: Skënderbeut do i dorëzohen, ju tregoj ëndrrën time

10:46 am 03 Dec 2017

Hamdi Salihi po përjeton një rini të dytë. 15 gola të shënuar në Austri dhe shkodrani është i sinqertë, teksa thotë se nuk e kish prit...

Salihi është makineri, shënon sa vjet në Korçë

9:14 pm 01 Dec 2017

Hamdi Salihi nuk njeh moshë. Sulmuesi 33-vjeçar e ka “ves” golin dhe sot ka shënuar sërish në Austri me skuadrën e tij të V...

Salihi: Për Kombëtaren gjithmonë gati. Skënderbeu super, ja pse ika

5:07 pm 26 Oct 2017

Viner Nojshtat bëri një lëvizje të mirë në verë kur i besoi sulmuesit Hamdi Salihi, që në Austri deri më tani ka gjetur rru...

Salihi nuk pyet për vitet, shënon si gjithmonë

9:05 pm 29 Sep 2017

Viner Nojshtati u rikthyer te fitorja pas tre ndeshjeve pa rezultat pozitiv dhe vendi i parë është për skuadrën e Hamdi Salitit, që th...

Salihi: Duhet të qëndrojmë me këmbë në tokë

7:29 pm 13 Aug 2017

Vinet Nojshtad është ekipi që ka surprizuar të gjithë në startin e Ligës së Parë Austriake pasi ka arritur ti fitojë 5 ndeshjet e para dhe k...

Salihi shënon gol ” Panenka”, Nojshtad nuk ndalet

8:44 pm 11 Aug 2017

Viner Nojshtad nuk di të ndalet pasi ka arritur të fitojë edhe ditën e sotme ndaj FAC Vienë me rezultatin e pastër 3-0 dhe...

Salihi “shpërthen” në Austri

8:37 pm 04 Aug 2017

Hamdi Salihi e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme përvojën e re tek ekipi austriak Viner Nojshtad. Në ndeshj...