Tag: Hamdi Salihi

Salihi: Duhet të qëndrojmë me këmbë në tokë

7:29 pm 13 Aug 2017

Vinet Nojshtad është ekipi që ka surprizuar të gjithë në startin e Ligës së Parë Austriake pasi ka arritur ti fitojë 5 ndeshjet e para dhe ka krijuar një shkëputje prej 5 pikësh nga vendi i dytë. Një prej lojtarëve që po shkëlqen tek ky ekip është edhe ish-sulmuesi i Kombëtares shqiptare Hamdi...

Salihi shënon gol ” Panenka”, Nojshtad nuk ndalet

8:44 pm 11 Aug 2017

Viner Nojshtad nuk di të ndalet pasi ka arritur të fitojë edhe ditën e sotme ndaj FAC Vienë me rezultatin e pastër 3-0 dhe...

Salihi “shpërthen” në Austri

8:37 pm 04 Aug 2017

Hamdi Salihi e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme përvojën e re tek ekipi austriak Viner Nojshtad. Në ndeshj...

Vjen goli i parë për Salihin

9:06 pm 28 Jul 2017

Pas debutimit që në ndeshjen e parë me Viner Nojshtad, për Hamdi Salihin ka ardhur edhe goli i parë me austriakët. Nojshtad ka fitu...

Salihi debuton kundër ish-ekipit të tij

10:59 pm 21 Jul 2017

Pasi u zyrtarizua ditën e sotme nga Viner Nojshtat, ka ardhur edhe debutimi për Hamdi Salihin. Shkodrani ka luajtur sot në ndeshjen e p...

Viner Nojshtat zyrtarizon blerjen e Salihit

4:51 pm 21 Jul 2017

Kishte kohe që Hamdi Salihi stërvitej dhe  që kishte gjetur një marrëveshje me Viner Nojshat, por nga ana e klubit austrika kjo gjë është zyr...

Apeli i ul dënimin Hamdi Salihit

11:23 pm 04 Jul 2017

Hamdi Salihi u pezullua me 10 ndeshje nga Komisioni i Disiplinës pas kartonit të kuq të marrë në ndeshjen me Kukësin, kur i grisi ...

Vendos Salihi, i bashkohet një skuadre austriake

9:04 am 30 Jun 2017

Viener Nojshtad, skuadra e ligës së dytë austriake, ka arritur akordin me goleadorin shkodran Hamdi Salihi. Lajmi vjen nga mediat austriake dhe pohohet nga...

Vendim i vështirë, Salihi zyrtarizon të ardhmen

11:01 am 21 Jun 2017

Hamdi Salihi, sulmuesi shkodran që e mbylli aventurën e tij me Skënderbeun këtë verë, ka marrë edhe vendimin për të ardhmen e...

Synohet rikthimi i Hamdi Salihit

9:18 am 11 Jun 2017

Tirana po përgatitet për ndeshjet e kupave të Europës, ndërkohë që klubi veç zgjidhjes së çështjes së trajnerit, duhet të mendojë edhe ...

Salihi: Mora dënim maksimal, e mbyll këtu me Shqipërinë

9:09 pm 26 May 2017

Dënimi i Hamdi Salihit me 10 javë nga Komisioni i Disiplinës duket se i ka dhënë fund aventurës së lojtarit në futbolli...