Tag: Gonzalo Higuain

Surprizon Sampaoli, nuk thërret Higuainin

11:23 pm 11 Aug 2017

Trajneri i Argjentinës, Horge Sampaoli ka surprizuar të gjithë me lëvizjen e tij, duke lënë jashtë sulmuesin e Juventusit Gonzalo Higuain për ndeshjet kualifikuese për botërorin 2018 kundër Uruguait dhe Venezuelës. Ndërsa në vend të tij Sampaoli ka thërritur kapitenin e Interit Mauro Ikardi dhe sulmuesin e tjet...

Kosta: Jam këtu për të dhënë kontributin tim maksimal

7:54 pm 17 Jul 2017

Sot Juventusi ka prezantuar blerjen më të re përpara kamerave, brazilianin Douglas Kosta. Sulmuesi gjatë konferncës së përë për shtyp ka theksu...

De Laurentis: Higuain një tradhtar, ka kulturë të vogël

12:04 pm 26 Apr 2017

Aurelio De Laurentis nuk i ka kapërdirë mirë akuzat e bëra nga Gonzalo Higuain në ndeshjen Napoli – Juventus. Sulmuesi argjentinas fajësoi pikërish...

Higuain kërcënohet me jetë

9:42 pm 23 Nov 2016

Gonzalo Higuain nuk po kalon aspak një moment të mirë në jetën e tij, dhe jo në fushën e lojës. Sulmuesi argjenti...

E bujshme, Higuain është i Juventusit

10:45 am 23 Jul 2016

Gonzalo Higuain është praktikisht një futbollist i Juventusit dhe lajmërimi zyrtar është çështje orësh. SkySport raporton se dje sulmuesi argjentinas ka kryer kontrollet mjekësore në Spanjë ...