Tag: Gjilani

Fitore e lehtë për Gjilanin

4:25 pm 12 Feb 2016

Gjilani ka zhvilluar një sfidë miqësore me Vllazninë e Pozhoranit të cilët të kuqtë e kanë fituar lehtësisht. Gëzim Rusi dhe Egzon Shabani shënuan nga një gol për Gjilanin, ndërsa Arbër Shala regjistroi dopietë. Rezultati përfundimtar i ndeshjes ishte 4-1 pasi Vllaznia gjeti një herë rrugën e rrjetës....

Nuk ka fitues në Gjakovë

2:57 pm 10 Feb 2016

Vëllaznimi e Gjilani kanë zhvilluar një sfidë miqësore mes tyre në Gjakovë, sfidë cila ka përfunduar në barazim. Vëllaznimi shënoi i pari me nga mbrojtësin Valon Ka...

Sulmuesi kushton 900 euro

11:19 am 27 Jan 2016

Isa Eminhaziri, ka kushtuar 900 euro për të kaluar nga Gjilani te Feronikeli. Sulmuesi u rikthye te kampionët në fuqi, ndërsa “Gazeta Olle” ka publikuar foton e lejekalimit...

Prishtina mposht edhe dëborën

2:13 pm 24 Jan 2016

Prishtina fiton miqësoren e dytë të zhvilluar ndaj Gjilanin me rezultatin e pastër 0-2, ndërsa përballja e parë mes tyre ka përfunduar në barazim 1-1. Prishtina ka shënua...

Gjilani sfidon acarin

9:59 am 23 Jan 2016

Ekipi i Gjilanit, nën drejtimin e trajnerit Bilibil Sokoli, vijon përgatitjet për pjesën e dytë të sezonit në Superligën e Kosovës. Të kuqtë, po përgatiten në Gjilan, ndry...

Drita kërkon “të ndriçojë”…

11:46 am 22 Jan 2016

Drita, skuadra gjilanase që renditet e 8-ta në Superligën kosovare me 21 pikë, do të jetë tjetër dhe më cilësore në fazën e dytë ...

Liria me stadium modern

9:48 am 17 Jan 2016

Prizreni dhe skuadra e tij e futbollit, Liria, me shumë gjasa vitin e ardhshëm mund të bëhet me një stadium të ri. Të sh...

Krasniqi nuk është në rregull

4:16 pm 16 Jan 2016

Besnik Krasniqi nuk është një futbollist i Flamurtarit. Drejtori sportiv i Gjilanit, Agron Korça, sqaroi se mbrojtësit nuk i është dhënë dokument...

Përforcohet Gjilani…

7:29 pm 14 Jan 2016

Plot 5 futbollistë priten t’i bashkohen skuadrës së Gjilanit që drejtohet nga trajneri Bylbyl Sokoli. Me synim për të vazhduar luftën për fitimin e...

Në Kizhnicë do të luhet “Samba”!

7:19 pm 08 Jan 2016

Tre futbollistë brazlianë do t’i bashkohen Hajvalisë që ajo të shpallet kampione. Skuadra e periferisë së Prishtinës po vazhdon të përgatitet fuqish...

Superliga, rinis më 27 shkurt

8:51 pm 24 Dec 2015

Federata e Futbollit e Kosovës ka bërë të ditur sot se stinori pranveror i Raiffeisen Superligës do të fillojë më 27 shkurt të v...