Tag: Gjilani

Gjilani zyrtarizon një talent

1:23 pm 23 Jun 2016

Gjilani ka zyrtarizuar sot afrimin e Fidan Sejdiut, lojtarit të talentuar që vjen tek Drita. Sejdiu ka luajtur në të gjitha grupet e përfaqësueseve të moshave, dhe aktualisht është pjesë e Kosovës U21. Afrimi i Sejdiut është lëvizja e dytë për Gjilanin në merkato, pasi ditën e djeshme janë rinovuar kontratat me mesfushorin Egzon Shabani dhe qendërmbrojtësin Ergon Hyseni....

Eminhaziri zgjedh ekipin e ri

4:15 pm 14 Jun 2016

Sulmuesi Isa Eminhaziri pasi është larguar nga Feronikeli ku u shpall kampion në sezonin e fundit, ka zgjedhur të rikthehet te Gjilani. Lojtari ka nënshkruar me skuadrën e Gji...

Gjilani “hedh tuç” Llapin

3:10 pm 05 May 2016

U luajt ndreshja e fundit e javës së 29-të të Raiffaisen Superligës, e cila përballi Llapin me Gjilanin dhe që u fitua nga miqtë me rezulatin 1 – 3. Pjesa e parë ...

Trepça vijon ngjitjen

2:58 pm 15 Apr 2016

Në formë të mirë në javët e fundit, Trepça ’89 ka marrë një tjetër fitore sot, duke mposhtur 3-1 Gjilanin. Ishte një përballje ...

Vushtrria, 3 pikë shprese

2:07 pm 07 Apr 2016

  Java e 24-t në Superligën  e Kosovës është kompletuar sot, me sfidën mes Vushtrrisë e Gjilanit. Të dyja skuadrat ...

Pushohet edhe një trajner në Kosovë

12:38 pm 05 Apr 2016

Bylbyl Sokoli nuk do të jetë më trajneri i Gjilanit pasi palët me marrëveshje kanë ndërprerë kontratën mes tyre. Humbja e fundit e pësuar në shtëpi nga Prisht...

Trepça i djeg kreun Gjilanit

2:39 pm 21 Mar 2016

Gjilani ka marrë një tjetër “goditje” teksa pasi është eliminuar nga kupa prej Llapit, sfidë kjo e kontestuar prej të kuqve, tashmë humbet edhe në kampionat me Trepçën ’89 duk...

Gjilani fiton mes kaosit

2:43 pm 11 Mar 2016

Raiffeisen Superliga luajti sot ndeshjen e parë të javës së 20-të teksa Gjilani mundi në transfertë Vushtrrinë dhe mori përkohësisht kreun e renditjes. Fatet e këtij ta...

Gjilani i dyti, fiton dhe Liria

2:35 pm 06 Mar 2016

Gjilani ka arritur të fitojë në shtëpi ndaj Besës me rezultatin e ngushtë 1-0 dhe është ngjitur në vendin e dytë me 33 pikë të grumbulluara pas 19 javëve kampion...

Goleada në Kupën e Kosovës

2:36 pm 20 Feb 2016

Prishtina e përforcuar ndjeshëm në merkaton e janarit ka mundur thellë skuadrën e Istogut duke kaluar në fazën çerekfinale të Diditalb Kupës së Kosovës. Dr...

Fitore e lehtë për Gjilanin

4:25 pm 12 Feb 2016

Gjilani ka zhvilluar një sfidë miqësore me Vllazninë e Pozhoranit të cilët të kuqtë e kanë fituar lehtësisht. Gëzim Rusi dhe Egzon Shabani shënuan nga një gol për Gjilani...