Tag: Gjilani

Feronikeli bën detyrën, “paqe” në Gjilan

4:58 pm 15 Apr 2017

Sot u luajtën dy ndeshje të Superligës së Kosovës, të vlefshme për javën e 26-të. Feronikeli ka fituar në transfertën me Trepçën me rezultatin 1-3 dhe ka rimarrë vendin e dytë në tabelën e klasifikimit. Kamara i dha avantazhin e dyfishtë kampionëve në fuqi, ndërsa Zabërgja ngushtoi...

Prishtina fiton mes tensionit, triumfon edhe Gjilani

3:09 pm 11 Mar 2017

U luajtën sot ndeshjet e para të javës së 21-të të Vala Superliga e Kosovës, teksa Prishtina fitoi në transfertën me Trepçë...

Dy largime nga të kuqtë

1:54 pm 27 Dec 2016

Gjilani ka “humbur” dy lojtarë, të cilët janë larguar pas krizës financiare që ka kaluar klubi. Bëhet fjalë për Leutrim Bekteshin dhe...

Prishtina nuk ndalet, vijon tradita me Gjilanin

3:23 pm 16 Sep 2016

Prishtina mori sot fitoren e katërt në pesë javë kampionat të zhvilluara, teksa mundi Gjilanin me rezultatin e ngushtë 1-0. Fatet e këtij takimi u vendosën që në minu...

Gjilani kap kreun, barazim në fundin e tabelës

3:03 pm 10 Sep 2016

E nisi me humbje kampionatin, por që atëherë ka regjistruar 3 fitore rresht, e fundit sot. Gjilani ka mposhtur 2-0 Drenicën dhe tashmë është në krye,...

Zyrtarizohet Blakçori

7:07 pm 08 Aug 2016

Ilir Blakçori u mendua se do të luante me Partizanin në Superiore këtë sezon, por vetëm pak ditë mjaftuan që rrugët e mbrojtësit të majtë dhe “demave” të ndahesh...

Berat Ahmeti kthehet në Kosovë

9:28 am 03 Aug 2016

Berat Ahmeti është kthyr në Superligën e Kosovës dhe sot ka firmosur zyrtarisht për Gjilanin, që e ka prezantuar në faqen e vet...

Gjilani, goditje dyshe

12:11 pm 02 Jul 2016

Gjilani ka zyrtarizuar afrimet e dy lojtarëve ditën e sotme,të cilat kanë firmosur kontratat rezpektive dhe janë prezantuar. I pari është prezantuar Arbios T...

Gjilani zyrtarizon një talent

1:23 pm 23 Jun 2016

Gjilani ka zyrtarizuar sot afrimin e Fidan Sejdiut, lojtarit të talentuar që vjen tek Drita. Sejdiu ka luajtur në të gjitha grupet e përfaqësueseve të moshave, dhe aktualisht ...

Eminhaziri zgjedh ekipin e ri

4:15 pm 14 Jun 2016

Sulmuesi Isa Eminhaziri pasi është larguar nga Feronikeli ku u shpall kampion në sezonin e fundit, ka zgjedhur të rikthehet te Gjilani. Lojtari ka nënshkruar me skuadrën e Gji...

Gjilani “hedh tuç” Llapin

3:10 pm 05 May 2016

U luajt ndreshja e fundit e javës së 29-të të Raiffaisen Superligës, e cila përballi Llapin me Gjilanin dhe që u fitua nga miqtë me rezulatin 1 – 3. Pjesa e parë ...