Tag: Gianni De Biasi

“Skaneri” i De Biazit: Itali, kujdes!

11:57 am 08 Oct 2017

Xhani De Biazi nuk mund të mos flasë për ndeshjen Shqipëri-Itali. Luan atdheu i tij dhe vendi që i dha pasaportën dhe regjistroi suksese historike, duke marrë pjesë për herë të parë në kampionatin Europian. Pas tij Italia e kërkoi: “U ndieva paksa i vjedhur, pasi isha në avantazh. Por, isha i...

De Biazit i rreh zemra kuqezi, ja “SMS”-ja për Dukën

8:29 am 02 Oct 2017

Xhani De Biazi e nisi aventurën e tij në Spanjë me fitore, teksa Alaves pas gjashtë ndeshjesh mori tre pikët e para ndaj ...

Prezantohet De Biazi: Çelësi është uniteti!

1:59 pm 25 Sep 2017

Xhani De Biazi është prezantuar si trajner i ri i Deportivo Alaves. Italiani që para pak kohësh u largua nga Shqipëria rikthehet në Sp...

UEFA habit De Biazin: Skënderbeu përballet me këdo

10:10 am 26 Aug 2017

Xhani De Biazi ishte në krye të Shqipërisë në ndeshjen me Serbinë në Beograd, në atë sfidë që solli ndryshimin e rrjedhës së ngjarjeve...

Starova “s’i ndahet” De Biazit

9:29 pm 28 Jun 2017

Sulejman Starova nuk është nga ata që kursehet, teksa në konferencën për shtyp, i pyetur në lidhje me punën e trajnerëve të hua...

Prapaskena, De Biazi e “detyroi” Dukën të gënjente

1:24 pm 25 Jun 2017

De Biazi zbuloi një prapaskenë merkatoje në intervistën e dhënë në Supersport, teksa Duka kishte qenë ai që e kish mbajtur, duke u thënë p...

Nga shorti në Armeni, De Biazi tregon udhëtimin

1:11 pm 25 Jun 2017

Në intervistën e dhënë në Supersport, ish-trajneri i Shqipërisë, Xhani De Biazi, foli për kualifikueset e Europianit, teksa rruga drejt Europian...

Lila në lot, Agolli: Jeni njëri prej nesh!

1:28 pm 14 Jun 2017

Largimi i De Biazit si trajner i Shqipërisë ka bërë që të reagojnë disa prej futbollistëve në rrjetet sociale, nga kapiteni Agolli e ...

Emocionuese, De Biazi njëri prej nesh!

12:11 pm 14 Jun 2017

E kish nisur aventurën e tij te Shqipëria me një letër ndaj futbollistëve, e mbylli atë me një tjetër ndaj të ...

Rotacion te Kombëtarja, ja kush e pason De Biazin

9:21 am 06 Jun 2017

Xhani De Biazi pritet ta mbyllë aventurën e tij me Shqipërinë pas ndeshjes me Izraelin dhe këto zëra janë prezentë në media...

Cana besimplotë: De Biazi? E ka në dorë…

2:52 pm 05 Jun 2017

Lorik Cana, ish-kapiteni i Kombëtares, ka folur në Supersport edhe ai pas humbjes me Luksemburgun, teksa fillimisht ka folur për të ardhmen e tr...