Tag: Gianni De Biasi

Felipe Skolari tremb De Biazin

2:06 pm 14 Dec 2017

Xhani De Biazi bëri mrekullinë me Shqipërinë dhe pas largimit provoi një eksperiencë në Spanjë me Deportivo Alaves, por vetëm pas dy muajsh u pushua për shkak të mungesës së rezultateve. Trajneri italian dëshiron shumë që të trajnojë sërish dhe emri i tij u lakua sërish në Itali për të marr...

Zyrtare, De Biazi shkarkohet pas dy muajsh

3:59 pm 27 Nov 2017

Xhani De Biazi mbetet sërish pa punë, pasi trajneri italian e ka mbyllur aventurën e tij në Spanjë nën drejtimin e Alaves...

“Skaneri” i De Biazit: Itali, kujdes!

11:57 am 08 Oct 2017

Xhani De Biazi nuk mund të mos flasë për ndeshjen Shqipëri-Itali. Luan atdheu i tij dhe vendi që i dha pasaportën dhe re...

De Biazit i rreh zemra kuqezi, ja “SMS”-ja për Dukën

8:29 am 02 Oct 2017

Xhani De Biazi e nisi aventurën e tij në Spanjë me fitore, teksa Alaves pas gjashtë ndeshjesh mori tre pikët e para ndaj ...

Prezantohet De Biazi: Çelësi është uniteti!

1:59 pm 25 Sep 2017

Xhani De Biazi është prezantuar si trajner i ri i Deportivo Alaves. Italiani që para pak kohësh u largua nga Shqipëria rikthehet në Sp...

UEFA habit De Biazin: Skënderbeu përballet me këdo

10:10 am 26 Aug 2017

Xhani De Biazi ishte në krye të Shqipërisë në ndeshjen me Serbinë në Beograd, në atë sfidë që solli ndryshimin e rrjedhës së ngjarjeve...

Starova “s’i ndahet” De Biazit

9:29 pm 28 Jun 2017

Sulejman Starova nuk është nga ata që kursehet, teksa në konferencën për shtyp, i pyetur në lidhje me punën e trajnerëve të hua...

Prapaskena, De Biazi e “detyroi” Dukën të gënjente

1:24 pm 25 Jun 2017

De Biazi zbuloi një prapaskenë merkatoje në intervistën e dhënë në Supersport, teksa Duka kishte qenë ai që e kish mbajtur, duke u thënë p...

Nga shorti në Armeni, De Biazi tregon udhëtimin

1:11 pm 25 Jun 2017

Në intervistën e dhënë në Supersport, ish-trajneri i Shqipërisë, Xhani De Biazi, foli për kualifikueset e Europianit, teksa rruga drejt Europian...

Lila në lot, Agolli: Jeni njëri prej nesh!

1:28 pm 14 Jun 2017

Largimi i De Biazit si trajner i Shqipërisë ka bërë që të reagojnë disa prej futbollistëve në rrjetet sociale, nga kapiteni Agolli e ...

Emocionuese, De Biazi njëri prej nesh!

12:11 pm 14 Jun 2017

E kish nisur aventurën e tij te Shqipëria me një letër ndaj futbollistëve, e mbylli atë me një tjetër ndaj të ...