Tag: FSHF

Ironia e Luftëtarit: Të luajmë në mëngjes ose…

10:20 am 17 Nov 2017

Në Gjirokastër s’u ka dalë inati dhe veç kërkesës që arbitri Blerim Ziri të përjashtohet përjetësisht, tashmë ka edhe një kërkesë tjetër, që më së shumti është ironike. FSHF javën e shkuar publikoi kalendarin për dy javët në vazhdim, por ai pati ndryshime disa herë dhe për...

FSHF: Ja pse nuk u shty Flamurtari-Luftëtari

1:49 pm 14 Nov 2017

Flamurtari reagoi një ditë më parë për shkak se Federata Shqiptare e Futbollit ka pranuar kërkesën e Vllaznisë për të shtyrë nde...

Flamurtari e ka sërish me Federatën: Hakmarrje primitive!

1:51 pm 04 Nov 2017

Flamurtari e kundërshtoi menjëherë vendimin e marrë nga Komisioni i Disiplinës pas ndeshjes me Kamzën, teksa vlonjatët u dënuan të ...

Ja pse Vllaznia nuk luan në “Reshit Rusi”

3:58 pm 03 Nov 2017

Vllaznia nuk mund të luajë një ndeshje të Superiores në “Reshit Rusi”, teksa pas inspektimit të bërë nga FSHF, Komisioni i Licencimit ka marrë vendim...

Fino krah Idrizit, a është mesazh për Dukën?

5:03 pm 29 Oct 2017

“Ku ka zë nuk është pa gjë”, kështu thotë një fjalë e urtë popullore dhe duket se Bashkim Fino po e merr seriozisht për të kandid...

Investime në këmbim të votës, strategjia për të rrëzuar Dukën

8:23 pm 25 Oct 2017

Askush nuk ka dyshime që politika është ulur këmbëkryq në futbollin tonë dhe deri më sot kemi dëgjuar skenare nga më të ndryshm...

Goli i Bakajt, Luftëtari në FSHF: Të përsëritet ndeshja!

9:16 am 22 Oct 2017

Luftëtari u mund nga Kukësi në shtëpi, ndërkohë që vendimtar ishte goli i parë i takimit, ku pas vërshëllimës së ...

Nga Lushnja në Gjirokastër, zyrtarizohen arbitrat

8:35 am 21 Oct 2017

Kategoria Superiore vijon me garimin, teksa sot do te luhen dy ndeshjet e para të javës së shtatë, me Lushnjen që pret skuadrën e La...

Lilaj, Panuçi dhe “Nation League”, Duka i thotë të gjitha

1:32 pm 13 Oct 2017

Armand Duka i ka bërë një përmbledhje asaj që ka kaluar Shqipëria në kualifikueset e Botërorit “Rusi 2018”, teksa është shprehur i kënaqur me a...

“FSHF reago, Gjici ‘infekton’ arbitrat!”

10:16 am 13 Oct 2017

Lushnja u mund nga Kukësi në shtëpi, ndërkohë që verdhejeshilët kanë rezervat e tyre sa i takon gjykimit. Trajneri Bano, menjëher...

E pesta e Superiores, zyrtarizohen arbitrat

9:36 am 12 Oct 2017

Federata Shqiptare që mbrëmë ka njoftuar arbitrat për ndeshjet që do gjykojnë, ndërkohë që ka tashmë është bërë edhe publike lista. Bie ...