Tag: france

Mbape njeriu i momentit, vjen ftesa nga Kombëtarja

4:36 pm 16 Mar 2017

Kilian Mbape është lojtari i momentit në Francë, por jo vetëm. Mesfushori po zhvillon një super sezon me skuadrën e Monakos, teska pas asaj shfaqes së mbrëmshme ndaj Sitit vjen edhe surpriza e radhës. Trajneri i Kombëtares franceze, Didier Deshamps ka vendosur që të grumbullojë Mbapen për dy ndeshjet e radh...

Franca na “vret” në fund

8:56 pm 15 Jun 2016

E dhimbshme: Franca na ka mundur 2-0 në minutat e fundit të një sfide ku barazimi pa gola dukej “i salduar” dhe mëse i meritu...

Lista e Francës, pa surpriza

7:49 pm 12 May 2016

Didjë Deshamp ka publikuar listën e 23 lojtarëve që do të përfaqësojnë Francën në kampionatin Europian 2016. Lista është praktikisht pa s...

Benzema ka gjithë Francën kundër

1:57 pm 31 Mar 2016

Plot 73% e francezëve nuk duan ta shohin sulmuesin Karim Benzema në kombëtare. Shifra befasuese del në dritë nga një sondazh i kryer ...

Francezët “fërkojnë” duart me humbjen tonë

1:04 pm 27 Mar 2016

Ndeshja miqësore mes Austrisë e Shqipërisë është ndjekur me vëmendje të madhe edhe në Francë, për arsyen e thjeshtë se ne do të nde...

Homazhe për Krujf dhe “show” francez

10:18 pm 25 Mar 2016

Holanda e Franca u ndeshën sot në një miqësore që ishte edhe një rast i mirë për t’i bërë homazh legj...

10 futbollistët më të urryer në Francë

8:09 pm 23 Mar 2016

Revista e famshme franceze “France Football” ka publikuar sot një artikull ku rendit 10 futbollistët më pak të pëlqyer në Francë, ose për ta thënë t...

Franca garanton Europianin

1:58 pm 23 Mar 2016

Ministri francez i Punëve të Brendshme, Bernard Kazanëv, ka garantuar se gjithçka do të jetë nën kontroll dhe Franca do të gara...

Francezet të sigurta në Shqipëri

6:01 pm 26 Nov 2015

Sulmet terroriste në Paris sollën frikë në të gjithë Europa. Disa ndeshje janë anuluar deri më tani për alarme për ngjarje të ng...

Është Shqipëri ‘ëndrrash’

6:01 pm 13 Jun 2015

Në 4 përballje zyrtare, Franca na kishte mundur, shpesh keqas, duke na treguar se ‘hendeku’ me ta ka qenë i frikshëm. Megjithatë, tashmë gjërat kanë ndryshuar ...

UEFA: “Jo duhanit!”

5:52 pm 03 Jun 2015

UEFA nuk do të lejojë konsumimin e duhanit brenda dhe në ambientet jashtë stadiumeve gjatë kampionatit europian të futbollit (Euro 2016), i cili do të mbahet...