Tag: France Football

“France Football” publikon emrat e 18 lojtarëve më të mirë në botë

6:20 pm 07 Dec 2017

Evenimenti më i famshëm në botë, ai i “Topit të Artë”, po zhvillohet “live” në majën e kullës “Eiffel” në Francë. Momentalisht po publikohen emrat e lojtarëve më të mirë në botë për vitin 2017. Deri më tani janë publikuar vetëm njëmbëdhjetë nga këto lojtarë dhe ka shumë surpriza. Grizman, Dibala apo Toni Kros nuk do ...

7 faktet që ndoshta nuk i dinit për “Topin e Artë”

6:28 pm 05 Dec 2017

"Topi i Artë" është çmimi më prestigjioz që një futbollist mund të marrë. Kristiano Ronaldo pritet që këtë vit të barazojë rekordin e Lionel Mesit, ...