Tag: Formula 1

Hamilton mbret, Fetel “fundoset” në fund

3:44 pm 16 Jul 2017

Çmimi i Madh i Britanisë së Madhe ka një pronar dhe ai quhet Ljuis Hamilton. Anglezi triumfoi edhe sot, për të katërtin vit rresht dhe të pestin në total, duke u bashkuar me mite si Alen Prost e Xhim Klark. Delir total në Angli, ku Hamilton zhvilloi garën perfekte, ndërsa vuajti shumë ...

Botas thyen Vetel, Hamilton jashtë podiumit

3:56 pm 09 Jul 2017

Vetëm Mercedesi, edhe në Çmimin e Madh të Austrisë; skuderia gjermane vazhdon të dominojë në Formula 1, duke triumfuar për të katërtën garë rresht....

Hamilton triumfon në Kinë

10:55 am 09 Apr 2017

Luis Hamilton ka fituar garën e Kinës, duke lënë pas vetes konkurrentin kryesor për titullin, gjermanin e Ferrarit Sebastian Vetel Pilot...

Hamilton “përbindësh”, e nis me “pole”

10:48 am 25 Mar 2017

Mercedes mbetet perfekt, Ferrari po afrohet, por ende duket një tablo identike me sezonin e shkuar. Ljuis Hamilton është numri 1 dhe duket se këtë vi...

Habit Rosberg, tërhiqet nga Formula 1

3:41 pm 02 Dec 2016

Niko Rosberg, kampion në Formula 1 në vitin 2016, ka lajmëruar tërheqjen e tij nga ky sport, vetëm 5 ditë pasi siguroi titullin. Piloti 31-vjeça...

Hamilton mban hapur kampionatin

11:43 pm 30 Oct 2016

Ljuis Hamilton ka fituar Çmimin e Madh të Meksikës në Formula 1, duke lënë pas shokun e skuadrës dhe njëkohësisht kryesuesi...

Rosberg spektakolar, merr kreun e Botërorit

2:54 pm 18 Sep 2016

Niko Rosberg nuk ndalet më dhe ka triumfuar edhe në Çmimin e Madh të Singaporit, në Formula 1. Piloti i Mercedesit ka arritur sot fitoren e tetë ...

Rosberg triumfon për herë të parë në Itali

1:31 pm 04 Sep 2016

Niko Rosberg ka triumfuar sot në Çmimin e Madh të Italisë në Formula 1 dhe tashmë është vetëm 2 pikë larg Ljuis Hsmiltonin në renditjen e pë...

Fiton Rosberg, feston edhe Hamilton

3:01 pm 28 Aug 2016

Niko Rosberg regjistroi fitoren e gjashtë sezonale në Formula 1, duke triumfuar me lehtësi në Çmimin e Madh të Belgjikës. Gjermani dominoi ...

“Uragani” Hamilton godet edhe Gjermaninë

9:44 am 01 Aug 2016

Tashmë nuk ka më kthim pas, sepse pasi mori kreun e renditjes së pilotëve në garën e shkuar, Ljuis Hamilton ka nisur shk...

Mbreti i Britanisë

2:03 pm 10 Jul 2016

Ljuis Hamilton në histori: piloti britanik ka triumfuar sot në Silverstoun dhe bëhet piloti i parë në histori që fiton 3 herë rresht në këtë pi...