Tag: Flota Kuqezi

Idrizi mbyll tribunën, bojkoton “Flota kuqezi”

6:00 pm 07 Dec 2017

Dënimi i dhënë nga Komisioni i Disiplinës pas ndeshjes me Skënderbeun u pranua nga administratori i Flamurtarit, Sinan Idrizi, ndërkohë që vetë numri një i klubit ka marrë masa për të parandaluar sjellje të tilla. Për këtë ai ka vendosur që tribuna kryesore të mbyllet për tifozët dhe në të ...

Provokimi i Flotës: T’i këndojmë këngën “SkënderBET”-it

10:59 am 13 Nov 2017

Flamurtari do kupat e Europës dhe ritmi është i duhuri deri më tani, pasi ndodhet në vendin e tretë në tabelën e klasifik...

“Luftojmë kundër atyre që s’e duan Flamurtarin”

9:56 am 19 Oct 2017

Në Vlorë ende s’u ka dalë e keqja nga gjykimi i bërë nga Laver Alla në ndeshjen Laçi-Flamurtari. Pas ndeshjes trajneri Duro shpr...

“FSHF detyron arbitrat të sulmojnë Flamurtarin”

7:28 pm 17 Oct 2017

Në Vlorë ka revoltë dhe grupimi “Flota Kuq e Zi” ka paralajmëruar se nuk do të mbajë përgjegjësi për atë që ndodh në nd...

Flota drejt Korçës, nisin “provokimet”

1:47 pm 09 Sep 2017

Në Vlorë nuk e harrojnë duelin për titull me Skënderbeun, teksa sa herë që ka pasur përballje mes palëve, nuk kanë mung...

Veliu “ngacmon”, Flota kundërsulmon

1:16 pm 01 Aug 2017

Te Flamurtari edhe kur duket se gjithçka po shkon mirë, nuk mund të mos lindë një problem dhe aktualisht çështja e kapitenit të skuadrës...

Notë proteste dhe kërcënim për shiritin e kapitenit

10:48 am 27 Jun 2017

Franc Veliu kontestohet sërish nga tifozët, konkretisht nga grupimi “Flota Kuq e Zi”, që më parë ka kërkuar që mbrojtësi të mos rikth...

“Lojtarët e Flamurtarit, si birila”

9:21 am 21 Feb 2017

Flora Kuq e Zi, grupimi që mbështet Flamurtarin, ka dalë në një deklaratë në faqen e vet në “Facebook”, ku shprehen të zhgënjyer nga lojt...

Flamurtari, gati “pushtimi” i Kukësit

12:01 pm 08 Dec 2016

Vlonjatët do të kenë edhe mbështetjen e tifozëve në sfidën e së shtunës me Kukësin. Grupimi “Flota Kuq e Zi” ka njo...

Vlonjatët nuk harrojnë, thirrje masive kundër Skënderbeut

7:12 pm 02 Nov 2016

Edhe pse kanë kaluar plot 6 vite të gjatë nga dueli Flamurtari - Skënderbeu për titullin kampion, tifozët vlonjatë duket se nuk e kanë ...

Tifozët vlonjatë mesazh për Maganin

8:06 pm 25 Oct 2016

Pas zyrtarizimit të largimit të trajnerit Gugash Maganit, tifozët vlonjatë janë dukur tepër të mërzitur ditën e sotme. Grupi i njohur si...