Tag: FIFA

Zyrtare, Shqipëria me dy arbitra të ri të FIFA-s

9:32 am 08 Dec 2017

Andi Koçi dhe Lorenc Jemini nuk janë që vjet arbitra të FIFA-s dhe kjo ka bërë që Federata Shqiptare e Futbollit të dërgojë në qeverinë e futbollit botëror disa emra arbitrash për të marrë stemën e FIFA-s. Tashmë ka ardhur edhe konfirmimi me emrat e rinj të arbitrave shqiptarë që mbajnë...

Gremio, padi Barçës në FIFA për Artur

1:37 pm 02 Dec 2017

Artur, mesfushori i Gremios, skuadrës fituese të Kupës Libertadores, ka oferta nga klube të ndryshme dhe një nga klubet që po tenton të bin...

Renditja e FIFA-s, Shqipëria e Kosova në “ashensor”

1:31 pm 23 Nov 2017

Shqipëria dhe Kosova kishin kohë që po pësonin rënie në renditjen e FIFA-s, por tashmë ka ardhur edhe “katapultomi” i tyre, kjo si rezu...

Kontrata e Eminit mund të hapë një skandal të madh

9:56 am 04 Sep 2017

Izair Emini e fitoi betejën e parë në FIFA, duke fituar të drejtën për t’u regjistruar me Shkëndijën e Tetovës,...

FIFA “shuplakë” Kukësit! Emini i lirë

5:22 pm 01 Sep 2017

Kukësi ishte mësuar keq duke fituar çështjet gjyqësore, por deri më tani ia kish në dalë në FSHF, aty ku veç një Zot e ...

Tre pikë në Izrael, 3 vende në FIFA

11:46 am 06 Jul 2017

FIFA ka publikuar sot renditjen zakonshme mujore për kombëtaret dhe ka një lajm të mirë për Shqipërinë. Triumfi në Izrael na ka rin...

Paralajmërimi, Paparegas: Kukës, rrezikoni Europën

9:33 am 29 Jun 2017

Fotis Paparegas, menaxheri grek i Albi Allës, ka folur sërish në lidhje situatën e klientit të tij, duke sqaruar se Alla nga 1...

Kinezët çudisin botën e futbollit

11:12 am 22 Jun 2017

Ish-mesfushori i Çelsit ishte në qendër të një grindjeje masive gjatë ndeshjes së Shanghai SIPG kundër Guangzhou RF, por dënimi i tij është...

FIFA jep “OK”-in, Maloku është i Shqipërisë

11:36 am 07 Jun 2017

Elvir Maloku mund të luajë me Shqipërinë, pasi FIFA ka dhënë “OK”-in pas kërkesës së bërë nga lojtari dhe Federata Sh...

“Furtunë” te arbitrat, nuk kursehen as stemat e FIFA-s

5:01 pm 20 Apr 2017

Më në fund FSHF ka reaguar me “dorë të hekurt” pas gabimeve të arbitrave duke shkaktuar një furtunë të vërtetë. Në prag të javës së 30-të n...

Kolina: Sulme pa fund, arbitrave po u mërzitet puna

1:22 pm 23 Mar 2017

Shefi i komitetit të arbitrave në FIFA, italiani Pierluixhi Kolina, ka paralajmëruar se shumë shpejt do të ketë një mungesë të theksuar arbitrash në rang b...