Tag: Ferrari

Hamilton mbret, Fetel “fundoset” në fund

3:44 pm 16 Jul 2017

Çmimi i Madh i Britanisë së Madhe ka një pronar dhe ai quhet Ljuis Hamilton. Anglezi triumfoi edhe sot, për të katërtin vit rresht dhe të pestin në total, duke u bashkuar me mite si Alen Prost e Xhim Klark. Delir total në Angli, ku Hamilton zhvilloi garën perfekte, ndërsa vuajti shumë ...

Rosberg triumfon për herë të parë në Itali

1:31 pm 04 Sep 2016

Niko Rosberg ka triumfuar sot në Çmimin e Madh të Italisë në Formula 1 dhe tashmë është vetëm 2 pikë larg Ljuis Hsmiltonin në renditjen e pë...

Hamilton rihap Botërorin

8:46 pm 12 Jun 2016

Ljuis Hamilton ka fituar Çmimin e Madh të Kanadasë dhe ka rihapur garën për titull në Formula 1. Kampioni në fuqi ka triumfuar...

Kthehet Hamilton

3:45 pm 29 May 2016

Me një garë të shkëlqyer dhe dinake, kampioni në fuqi në Formula 1, Ljuis Hamilton është rikthyer te triumfi, duke fituar Çmimin e Madh të Mont...

Frikë dhe surprizë në Australi

8:11 am 20 Mar 2016

Sezoni i ri në Formula 1 ka nisur me një garë të çmendur në Australi, ku ka triumfuar sërish Mercedesi, por jo me kampionin ...

Zgjohet” Ferrari, triumfon në Singapor

3:13 pm 20 Sep 2015

Më në fund edhe Ferrari arrin të fitojë një Çmim të Madh dhe ia ka dalë mbanë në Singapor, ku Sebastian Fetel ka qenë perfekt....

Masa për pak shtyp ferraristin

1:40 pm 19 Jun 2015

Këtë fundjavë zhvillohet në Austri Çmimi i Madh në Formula 1, i teti përkëtë sezon, dhe Ferrari vazhdon të ketë probleme. Në radhë të parë, makinat e ...

Mercedes absolut

2:25 pm 10 May 2015

Çmimi i Madh i Spanjës, në Montmelò, zhvilluar mesditën e së dielës, nuk ka dhuruar surpriza dhe është dominuar totalisht nga skuderia Mercedes. ...

Hamilton joshet nga Ferrari?

11:23 am 06 May 2015

Lewis Hamilton nuk e ka hedhur ende firmën në kontratën e re me Mercedes dhe tashmë aludohet edhe për një largim të tij, edhe pse është t...

Alonso tregon pse iku nga Ferrari

6:20 pm 09 Apr 2015

Debutimi në Malajzi ishte dështim, por Fernando Alonso nuk e humbet optimizmin dhe është i bindur se në Kinë do të kthehet në rrugën ...