Tag: Feronikeli

Feronikeli ndez “motorët”, prezanton katër

7:26 pm 14 Jul 2017

Ferronikeli ka prezantuar ditën e sotme trajnerin e ri dhe 4 blerjet e reja. Blerjet e  reja janë mbrojtësi Arbër Prekazi, dy mesfushorët Qemail Elshani dhe Albert Dabiqaj dhe  sulmuesi Granit Arifaj, raporton  “GazetaOlle.com”. Ata janë prezantuar në ambjentet e stadiumit " Rexhep Rexhepi" në Drenas Përfaqësuesit e klubit janë shprehur mja...

“Poker” goditjesh te Feronikeli, rikthim i bujshëm

7:15 pm 28 Jun 2017

Feronikeli nuk e ruajti dot titullin kampion, por për vitin e ardhshëm ata kanë rinovuar kontratat me tre futbollistë të tyre. Kështu, ...

Feronikeli ankohet në UEFA: Ka falsifikime!

12:57 pm 18 May 2017

Feronikeli është ankuar në UEFA në lidhje me licencimin e klubeve që do të marrin pjesë në Kupat e Europës, teksa sipas tyre ka pasur ...

Trepça ’89 merr lajmin e madh

2:56 pm 11 May 2017

Trepça ’89 mund të luajë në turin paraeliminator të Ligës së kampioneve, pasi UEFA e ka licencuar kampionen e Kosovës, ashtu si edhe tre k...

Feronikeli bën detyrën, “paqe” në Gjilan

4:58 pm 15 Apr 2017

Sot u luajtën dy ndeshje të Superligës së Kosovës, të vlefshme për javën e 26-të. Feronikeli ka fituar në transfertë...

Skuadra e Superligës “shkërmoq” Anzhin në miqësore

3:39 pm 04 Feb 2017

Ekipi kampion i Kosovës, Feronikeli ka bërë një befasi të madhe ditën e sotme në ndeshjen miqësore që ka zhvilluar. Ekipi kos...

Portieri më i mirë në Kosovë, zyrtarisht i kampionëve

8:53 am 30 Dec 2016

Faton Maloku, portieri 25-vjeçar që e mbylli pjesën e parë të sezonit të Gjilani,nuk do të jetë më pjesë e kësaj skuadre...

Yll Hoxha, pranë firmës me Feronikelin

12:27 pm 19 Dec 2016

Feronikeli kërkon të përforcohet edhe më shumë në merkato, teksa deri më tani ka afruar vetëm sulmuesin Labinot Osmani nga Prishtina. Shënjest...

Osmani zyrtarizohet te kampionët

1:10 pm 10 Dec 2016

Labinot Osmani është zyrtarizuar si sulmuesi më i ri i Feronikelit, skuadrës kampione në fuqi në Kosovë. Ish-sulmuesi i Prishtinës ka nënshkruar ...

Prishtina nuk njeh rivalë, fiton edhe Llapi

3:34 pm 24 Sep 2016

Prishtina mundi sot kampionët e Feronikelit në sfidën e javës, dhe këtë përballje e vendosi goli i shënuar që në minutën e 6-të nga Debatik Curri. Një ndes...

Feronikeli nuk ndalet më

4:07 pm 17 Sep 2016

Sot në Superligën e Kosovës u zhvillua takimi i vetëm i kësaj jave, ndërmjet Drenicës dhe Feronikelit, me kampionët ...