Tag: Federer

Federer kompozon simfoninë e tetë, triumf total në Uimbëlldon

4:56 pm 16 Jul 2017

Adhuruesit e tenisit sot kanë mbajtur frymën, për të parë finalen e madhe të Uimbëlldonit mes Roxher Federer dhe Marin Çiliç. Federer, në moshën 35-vjeçare, është rikthyer më i miri në botë dhe e konfirmoi sot, me një triumf spektakolar në 3 sete, 6-3, 6-1 e 6-4. Dominim dhe presion konstant, Federer u...

Beteja e gjigantëve, triumfon Federer

1:53 pm 29 Jan 2017

Roxher Federer konfirmoi sot se është më i madhi i gjithë kohërave në tenis, pasi fitoi finalen e Australian Open, duke mposhtur 3-2 me set...

Uimbëldon / Bie Federer, finale surprizë

8:13 pm 08 Jul 2016

Kanadezi Milos Raoniç ka befasuar jo pak sot pasdite, duke mposhtur 3-2 të famshmin Roxher Federer dhe duke siguruar një vend në finalen e madhe të turne...

Xhokoviç në finale

11:40 am 28 Jan 2016

Nuk ka rivalë Novak Xhokoviç, i cili në gjysmëfinalen e Australian Open ka mundur pa shumë probleme një tjetër emër të madh të ...

Xhokoviç-Federer, supersfida e radhës

1:48 pm 26 Jan 2016

Novak Xhokoviç ka kaluar pa vështirësi turin çerekfinal në Australian Open, por të nëjtën gjë ka bërë dhe rivali i tij n...

Rekord i ri për Federer

11:41 am 22 Jan 2016

Roxher Federer ka thyer një rekord të ri në Australian Open, ku këtë të premte fitoi ndaj bullgarit Grigor Dimitrov 6-4, 3-6, 6-1. Zvice...

Xhokoviç “përbindësh”

9:36 am 14 Sep 2015

Novak Xhokoviç nuk ka rivalë, sepse e ka fituar edhe edicionin e 135-të të turneut US Open, duke mposhtur në finale zviceranin Roxher Federer në katër s...

Federer madhështor, mposht Xhokoviçin

10:22 am 24 Aug 2015

Roxher Federer triumfon për herë të shtatë në Sinsinati të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, pas fitores bindëse në finale ndaj numrit 1 ...

Xhokoviç nuk e lëshon “fronin”

4:39 pm 12 Jul 2015

Roxher Federer në vitin 2007 ishte i fundit tenist që e kishte fituar dy herë rresht turneun e Uimbëldonit: deri këtë të diel. Tas...

Federer fantastik, dorëzohet Mërej

6:14 pm 10 Jul 2015

Gjysmëfinalja më interesante në Uimbëldon, ajo mes Roxher Federer dhe Endi Mërej, ka parë fitues zviceranin, i cili ka luajtur një ndesh...

Federer OK, Xhokoviç në ankth

8:45 pm 06 Jul 2015

Nuk është më numri 1 në botë, por Roxher Federer është në formë të shkëlqyer dhe po bëhet një pretendent gjithnjë e më serioz për të ...