Tag: Europa League

Skënderbeu shmang Milanin, e “peshkon” Shkëndija

10:14 am 04 Aug 2017

Skënderbeu dhe Shkëndija e Tetovës kanë mësuar kundërshtarët e mundshëm dhe po bëjnë llogaritë, por për të kaluar në fazën e grupeve duhet shumë fat, pasi të gjithë kundërshtarët me të cilët rrezikojnë të përballen, janë më të fortë se të dyja ekipet tona. Kësht...

Super Skënderbe! Kualifikohet me penallti

10:39 pm 03 Aug 2017

Skënderbeu ia del që të kualifikohet në fazën e play off-it falë penalltive me shifrat 4-2. Çekët kanë humbur dy penallti, ku njërën e...

Super Shkëndija, kualifikohet për fazën play-off

6:59 pm 03 Aug 2017

Shkëndija e Tetovës ia ka arritur të kalojë në fazën e play off-it, pas ka mundur në mënyrë spektaktolare Trakain me rezult...

Trajneri i Mlladas: Skënderbeu, ekip më me shumë përvojë se ne

10:00 pm 02 Aug 2017

Trajneri i Mllada Boleslav, Dusan Uhrin ka dalë në një konferencë për shtyp, për të folur mbi ndeshjen e nesërme kundër Skpnder...

Daja: Ia dimë pikët e dobëta Mlladas

8:42 pm 02 Aug 2017

Trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja ka dalë në konferëncën e fundit për shtyp përpara ndeshjes së nesërme me Mlladan, ...

Osmani: Kemi skuadër më kualitative se Trakai

5:44 pm 02 Aug 2017

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani ka dalë në një konferencë për shtyp për të folur mbi ndeshjen e nesërme k...

Daja: Nuk duhet ti lejojmë kundërshtarit hapësira

10:53 pm 01 Aug 2017

Trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja ka dalë në një konferëncë për mediat për të folur për ndeshjen e kthimit të turit t...

Uefa publikon gjyqtarët për Skënderbeun dhe Shkëndijën

10:07 pm 30 Jul 2017

UEFA ka publikuar gjyqtarët të cilët do të gjykojnë ndeshjet e ekipeve shqiptare në Europa Ligë këtë të enjte. Ndeshjen mes Skënderbeut ...

Mllada e starton me humbje kampionatin

7:42 pm 30 Jul 2017

Mlada Boleslav e ka startuar  kampionatin çek  sot me humbje në shtëpi ndaj Sigma Olomucit me rezultatin 2-1. Mund të aludohet se Mllada e ka m...

Europa League, Skënderbeu njofton për biletat

1:59 pm 30 Jul 2017

Skënderbeu luan të enjten ndeshjen e dytë në Europa League me çekët e Mlada Boleslav, një ndeshje që pritet të jetë mjaft e luftuar ...