Tag: Etrit Berisha

Berisha “OK”, rikthehet titullar te Atalanta

11:00 am 22 Apr 2017

Atalanta merr një lajm të mirë para ndeshjes së sotme kundër Bolonjës. Etrit Berisha pritet ta nisë takimin që do të luhet në Bergamo qysh nga minuta e parë, teksa trajenri Gasperini e ka projektuar si titullar. Që portieri shqiptar të jetë titullar te Atalanta nuk është ndonjë lajm i ri, por Berisha vjen pas ...

Rekuperohet Berisha, gati për Atalantën

10:20 am 20 Apr 2017

Etrit Berisha është pranë rikthimit në fushën e lojës. Pasi mungoi në ndeshjen kundër Romës në “Olimpico” për shkak dëmtimi, portie...

E ardhmja e Berishës vendoset në qershor

7:09 pm 18 Apr 2017

Pavarësisht dëshirës së madhe që Atalanta ka për të blerë përfundimisht kartonin e Etrit Berishës, kjo gjë ende nuk është z...

Berisha “tradhtohet” nga mbrojtja, ndalet Atalanta

8:00 pm 08 Apr 2017

Pas dy super fitoreve radhazi, Atalanta bën një hap fals të papritur në kampionat. Ekipi i Etrit Berishës ka barazuar 1-1 në shtëpi...

Berisha: Dua të qëndroj te Atalanta

5:25 pm 07 Apr 2017

Etrit Berisha është duke zhvilluar sezonin e tij më të mirë në karrierë. Portieri shqiptar po kalon një superformë me Atalantën këtë sezon në Ser...

Shqiptarët në Serinë A, ka dy “derbi”

11:33 am 07 Apr 2017

E shtuna dhe e diela rezervon dy “derbi” shqiptarësh në Serinë A, teksa i pari është ai mes Ledian Memushajt dhe Frederik Veselit. Nesër pre...

Berisha nuk “fluturon”: S’bëjmë llogari

12:57 pm 06 Apr 2017

Etrit Berisha u rikthyer titullar me Atalantën, teksa triumfoi me skuadrën e tij në transfertën me Xhenovën. Në një festë të organ...

Gafa e Donarumës ndëshkon Milanin, Atalanta me 5 “yje”

5:14 pm 02 Apr 2017

Peskara ne Ledian Memushajt shtang Milanin. Ndeshja mes dy skuadrave u mbyll me rezultatin 1-1, teksa një gafë e pafalshme e Donarumës I mohoi fitoren Milanit në këtë përballje që tashm...

Oferta nga Gjermania e Anglia për Etrit Berishën

5:28 pm 27 Mar 2017

Pavarësisht se po bën një super sezon me Atalantën, e ardhmja e Etrit Berishës mbetet në “ajër”. Kartonin e portierit s...

Mungon Berisha, vlerësim i dobët për Memushajn

5:29 pm 19 Mar 2017

Atalanta e Etrit Berishës arriti të marrë ditën e sotme një fitore tepër të rëndëishme ndaj Peskarës së Ledian Memu...

De Biazi: Shqiptarët e Serisë A po shkëlqejnë

5:25 pm 13 Mar 2017

Në prag të ndeshjes Itali – Shqipëri, që do të luhet më 24 Mars në Palermo, Xhani De Biazi është shumë i kërkuar nga mediat italia...