Tag: Eros Grezda

Transferimi te Dinamo, Grezda zbulon prapaskenën

12:31 pm 12 Feb 2018

Eros Grezda vazhdon të shkëlqejë tek Osijeku në Kroaci, ndërkohë që në janar mund të ndryshonte skuadër. Mediat kroate raportuan për një ofertë të Dinamos së Zagrebit dhe u fol asokohe edhe për shifra konkrete. Në fundjavë Grezda i shënoi gol Dinamos, por Osijek u mposht në këtë takim, ndërkohë që...

Grezda shënon në humbje, Zeka bën ‘’sefte’’ në Portugali

11:07 pm 10 Feb 2018

Nuk kanë munguar golat e futbollistëve tanë këtë fundjavë. Pas dopietës së Cikalleshit në Turqi, golat kuqezi shtohen me Grezdën dhe Zekën....

E doni Grezdën? Duhen 3 milionë €

8:45 pm 27 Dec 2017

Në Itali dhe Turqi e duan, por Eros Grezda e ndjen se deri në fund të këtij sezoni të qëndrojë tek Osijeku në Kroa...

Miliona për Eros Grezdën, por…

10:35 pm 22 Dec 2017

Është koha që Kombëtarja të rinovohet dhe Eros Grezda është ndër ata që ka spikatur në ndeshjet e fundit me Spanjën e Italinë, ...

Eros Grezda shkëlqen në Kroaci

8:28 pm 09 Dec 2017

Mesfushori i kombëtares shqiptare të futbollit, Eros Grezda, po zhvillon një sezon fantastik me ekipin e Osijekut në Kroaci. 22-vjeçari ka shënuar 4...

Grezda “show”, s’u ndahet golave

5:16 pm 25 Oct 2017

Osijeku ka kaluar në fazën çerekfinale të Kupës së Kroacisë, teksa ka fituar ndaj ekipit të Zadar me lehtësi. Në këtë takim is...

Italia “në këmbë” për Eros Grezdën

5:35 pm 14 Oct 2017

Eros Grezda u transferua këtë verë tek Osijeku, duke lënë pas dy sezonesh të mira skuadrën e Lokomotivës së Zagrebit. Për mesfu...

Grezda-Sadiku, tre klube italiane pas tyre

3:05 pm 09 Oct 2017

Shqipëri-Itali është një mundësi e mirë e futbollistëve tanë të Kombëtares për të rënë në sy dhe për të bërë një ha...

Grezda do Gjermaninë dhe… fanellën e Iskos

2:52 pm 24 Sep 2017

Eros Grezda tashmë është pjesë e Shqipërisë, një dëshirë e kahershme e tij e shprehur çdoherë në media nga. Ndaj Maqedonisë mesfushori nuk luajti pë...

Grezda ka një dëshirë

3:36 pm 30 Aug 2017

Shqipëria luan të shtunën në Elbasan me Lihtenshtejnin, ndeshje që kërkon vlerësim maksimal, sikurse edhe u shpreh mesfushori Eros Grezda në konf...

Osijeku i Grezdës drejt historisë

10:03 pm 27 Jul 2017

Nëse futbolli nuk do të kishte surpriza nuk do të ishte i ndjekur aq shumë. Një surprizë e tillë është edhe ekipi i Osijekut,...