Tag: Ermir Lenjani

Kaçe-Lenjani, dyshja e Kombëtares drejt Francës

9:04 pm 02 Jan 2018

Në verën e vitit 2016 përjetuan një ëndërr në Francë, teksa me Kombëtaren morën pjesë në kampionatin Europian, një ngjarje historike për futbollin shqiptar. Bëhet fjalë për Ermir Lenjanin dhe Ergys Kaçen, dy futbollistët e kuqezinjve që mund të ndryshojnë skuadër këtë muaj dhe ofertat nuk u mungojn...

Fluturon, fluturon… Lenjani!

12:19 pm 22 Sep 2017

Karriera e Ermir Lenjanin sezonin e fundit ka qenë në një udhëkryq dhe zgjidhja i erdhi nga Paolo Tramexani, i cili besoi të aftës...

LISTA/Nga Xhaka te Gashi e Lenjani, sqaron Panuçi

11:37 am 28 Aug 2017

Disa futbollistë kanë mbetur jashtë listës së Kombëtares për ndeshjet me Lihtenshtejnin dhe Maqedoninë, ndërkohë që trajneri Panuçi ka dhënë shpjeg...

Shqiptarët shkëlqejnë në Kupën e Zvicrës

4:58 pm 13 Aug 2017

Ditën e sotme është zhvilluar faza e 1/32 për Kupën e Zvicrës ku kanë shkëlqyer edhe lojtarët shqiptarë. Në fitoren min...

Lenjani prapaktheu, firmos për tre vite

10:47 pm 26 Jul 2017

Ermir Lenjani është rikthyer pas dy vitesh në Zvicër, aty ku ai ka luajtur më parë me St. Gallen, Grasshopers dhe Vinterfurth. Pas një vi...

Sioni “strehë” shqiptarësh, ja kë kërkon

10:11 pm 30 Jun 2017

Ermir Lenjani nga nesër do të jetë lojtar i lirë, pasi i përfundon kontrata me Renën. E ardhmja e tij nuk dihet,...

Nuk luan prej kohësh, Lenjani jep një mesazh domethenës

8:25 pm 09 Mar 2017

Vendimi i Ermir Lenjanit për të qëndruar te ekipi i Renës duket së ka qenë një gabim. Lojtari shqiptar ende nuk ka zhvi...

Ermir Lenjani drejt Kroacisë

8:17 pm 16 Jan 2017

Kontrata e Ermir Lenjanit me Renes skadon në qershor të këtij viti, por tashmë dihet që lojtari nuk bën pjesë në planet e skuadr...

Askush nuk e do Lenjanin

5:02 pm 06 Jan 2017

Ermir Lenjani po përjeton ndoshta çastet më të errëta në karrierën e tij. Lojtari i Kombëtares shqiptare nuk bën më pjesë ...

Nuk luan në fushë, Lenjani i bën një super dhuratë vetes (FOTO)

8:49 pm 02 Jan 2017

Edhe pse ka mbetur pa skuadër, Ermir Lenani gjen kohë të merret edhe me veten. Lojtari i Kombëtares kuqezi i ka bërë nj...

Pistë turke për Lenjanin

11:40 am 29 Dec 2016

Ermir Lenjani është në “ajër” pasi te Rena nuk ka vend, por vështirë tanimë të pranojë ndonjë ekip të paguaje për të. Kontrata ...