Tag: Enea Jorgji

Kjo po që është e fortë, “tradhtohet” Enea Jorgji!

6:02 pm 10 Feb 2018

Ndodh edhe kështu. E mbani mend përballjen e vjetshme Kukësi-Skënderbeu? Në Korçë as që nuk diskutohet, madje për të hyrë në qytetin juglindor arbitri Enea Jorgji duhet të aplikojë për vizë. Sigurisht e themi me shaka. Për gjykimin e tij të vjetshëm nuk kemi çfarë komentojmë, pasi e kanë parë gjith...

Jorgji, Alla dhe Kola, arbitrat e përzgjedhur

8:42 am 10 Dec 2017

Sot luhen edhe tri ndeshjet e tjera të javës së 14-të të Superiores, teksa prej orës 13:00 do të zbresin në fushë katër ekipe. N...

Zyrtarizohen arbitrat për sot, njëri e bëri lëmsh vjet

8:50 am 25 Nov 2017

Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar emrat e arbitrave për  ndeshjet e sotme të Kategorisë Superiore, të vlefshme për javën e 12-të. ...

Po sot Tefik, pa m’thuej si je?

11:44 am 10 Sep 2017

Tefik Osmani nuk pati mundësinë të luante në sfidën me Flamurtarin dhe gjithçka nisi në ndeshjen Kukësi-Skënderbeu sezonin e shkuar, k...

Mëkatari Jorgji në aksion, përzgjidhet edhe Alla

10:19 am 10 Sep 2017

Edhe dy ndeshje kanë mbetur për t’u luajtur sot nga java e parë e Kategorisë Superiore, teksa prej orës 16:00 Lushnja pret Vllazni...

UEFA i jep një ndeshje tjetër Jorgjit në Europa League

6:56 pm 24 Jul 2017

Tifozët e Skënderbeut, por jo vetëm ata, e kujtojnë mjaft mirë ndeshjen e parafundit të sezonit të kaluar, Kukësi-Skënderbeu. Aty Kukës...

Jorgji bën ç’të dojë, stema e paprekshme

2:06 pm 26 Jun 2017

Nëse Andi Koçit dhe Lorenc Jeminit u është hequr stema e FIFA-s, me Enea Jorgjin nuk ndodh asgjë, edhe pas as asaj lajth...

Daja: Jorgji s’ka aq guxim, politika të rrijë larg futbollit

1:37 pm 23 May 2017

Ilir Daja, trajneri i Skënderbeut, në një intervistë të dhënë në “Panorama Sport”, nuk e besoj se Jorgji ka gjykuar në Kukës në kokë të v...

Jorgji bën edhe Daniel Xhafajn të ndihet keq

8:50 am 22 May 2017

Daniel Xhafaj e ka humbur titullin kampion me Flamurtarin në fund dhe rivali ka qenë Skënderbeu, madje nga vlonjatët ka pasur akuza të s...

Kush ia dha urdhrin Enea Jorgjit?

9:21 am 21 May 2017

Gjykimi i bërë nga Enea Jorgji në ndeshjen Kukësi-Skënderbeu ishte skandaloz. Edhe nëse vetë Enea do e bënte moviolën, nuk do...

Ankth për Salihin, Jorgji vendos titullin

10:05 am 17 May 2017

Skënderbeu kërkon titullin e shtatë radhazi dhe ai do të afrohej më shumë me një fitore në sfidën e së shtunës me Kukësi...