Tag: Emanuele Ndoj

Dy oferta për Vajushin, Ndoj pranë kalimit në Serinë A

10:05 pm 12 Jan 2018

Dy klube në kërkim të Armando Vajushit. 26-vjeçari shkodran që aktivizohet në Serinë B me ekipin e Pro Vercelit, mund të largohet nga Italia. Siç citojne mediat e vendit fqinj, dy ekipe kërkojnë shërbimet e tij. Një ekip polak dhe një qipriot. Slask Vroklav dhe AEL i Limasolit janë në garë për sulmues...

Merkato në Itali, shqiptarët në modë

10:54 am 04 Jan 2018

Në Itali ka shumë futbollistë që luajnë në çdo nivel të futbollit, ndërkohë që një pjesë e mirë e tyre janë të kërkuar goxha në me...

Avelino në sulm për Ndojin

12:02 pm 16 Nov 2017

Emanuele Ndoj është pjesë e Breshias në Serinë B, ndërkohë që me Shpresat e Shqipërisë është një lojtar i rëndësishëm. Mesfushori ës...

Ndoj dhe Ramadani: Jemi ekip i mirë, fitojmë!

1:43 pm 08 Nov 2017

Shqipëria U21 luan pas dy ditësh me Irlandën e Veriut dhe synimi janë tre pikët. Në ndeshjen e parë me skuadrë...

Ndoj është i Bolonjës, ka një plan për të

2:15 pm 01 Jul 2017

Emanuele Ndoj nga sot është i Bolonjës, pasi klubi italian e bleu mesfushorin e Breshias ne janar për shifrën e një milion...

Vajushi e Ndoj, shtatë skuadra pas tyre

11:05 am 19 Jun 2017

Emanuele Ndoj u ftua së fundi nga Shqipëria U21, ndërkohë që në Itali ofertat për të nuk mungojnë, teksa janë disa klube të S...

“Tronditen” Shpresat, mesfushori dëmtohet para Estonisë

8:12 pm 09 Jun 2017

Pak ditë përpara ndeshjes së parë zyrtare në Elimiatoret e Kampionatit Europian kundër Estonisë, ekipi Kombëtar Shpresa merr një lajm të keq. Trajn...

Ndoj lë Breshian për Serinë A

6:21 pm 28 Apr 2017

Emanuele Ndoj pritet të transferohet në Serinë A sezonin e ardhshëm. Mesfushori i talentuar që luan te Breshia do t’i shtohet “kolonisë” shqiptare në...

Basha dhe Bari janë super, Ndoj “zverdhet” në humbjen e Breshias

5:10 pm 18 Feb 2017

Bari i Migjen Bashës vijon të marrë rezultate pozitive në Serinë B italiane. Skuadra ku aktivizohet edhe  mesfushori shqiptar mposhti pa shumë probleme 3-1 ekip...

Gjimshiti zbret Veronën nga kreu, Cani vijon “stafetën” me Manajn

5:10 pm 11 Feb 2017

Është luajtur java e 25-të në Serinë B italiane, aty ku shumë lojtarë shqiptarë kanë qenë titullarë ditën e sotme. Kjo fundjavë ka qenë perfekte...

Cani heroi i Pizës, Ndoj në fushë për Breshian

5:19 pm 04 Feb 2017

Edgar Cani bëhet heroi i Pizës. Sulmuesi shqiptar ka qenë vendimtar ditën e sotme teksa ka shmangur humbjen e skuadrës së ti...