Tag: Eklent Kaçi

Historike, Kaçi i treti në Eurotur

4:23 pm 18 Nov 2017

Kishte ardhur momenti për të bërë edhe më mirë në Eurotur dhe kështu ka ndodhur. Eklent Kaçi ia ka dalë të shkojë deri në gjysmëfinale, ku u mposht nga austriaku Mario He, i pesti në renditjen e përgjithshme të Eurotureve. Në Treviso të Italisë Kaço garonte prej dy ditësh dhe është n...

Klenti Kaçi, një histori suksesi në sport

3:06 pm 05 Nov 2017

Përpara tre viteve, për shkak të pasionit tim për bilardon, këmbët me çuan tek një ambient bilardoje te kompleksi “Halili”, p...

Kaçi “show”, triumfi i radhës në USA

9:29 am 04 Nov 2017

Në Shqipëri ka nisur të fitojë që në moshë të vogël. Bilardon e ka nisur që në moshën 13-vjeçare he ka fituar gji...

Kaçi shkëlqen, por “ngec” në finalen e “US Open”  

9:34 am 29 Oct 2017

28 tetori ka qenë shumë i ngarkuar për Eklent Kaçin, i cili pas humbjes që pësoi në gjysmëfinale me spanjollin Francisco Sanchez ...

Ndeshje maratonë, Kaçi ndalet në gjysmëfinale

10:23 am 16 Jul 2017

Eklent Kaçi nuk ka mundur dot të mbrojë trofeun e marrë pak kohë më parë në World Pool Series, teksa në “WPS 3RD SERIES – RYO R...

Kaçi është super, po luan çerekfinalen

12:11 am 15 Jul 2017

Eklent Kaçi ka kaluar në çerekfinale të “WPS 3RD SERIES - RYO RACK CLASSIC CHAMPIONSHIP”, pasi ka eliminuar në 1/16 britanikun Kris Melling, dy herë kamp...

Finale shqiptarësh, Spahiu triumfon ndaj Kaçit

5:16 pm 09 Jul 2017

“Ultimate Pool Tournament” ishte turneu i radhës ku bilardisti Eklent Kaçi mori pjesë në Nju Jork, ndërkohë që këtë herë merrte pjesë e...

Triumf edhe në USA, Kaçi mbi të gjithë

8:11 am 09 Apr 2017

Eklent Kaçi ka triumfuar në “Aramith Masters Championship”, duke fituar vendin e pare dhe duke lënë pas vetes kampionë të mëdhenj të bilardos...

Shkëlqen në Eurotur, Kaçi i nënti

1:18 pm 01 Apr 2017

Eklent Kaçi e ka mbyllur garimin në Euroturin e Portugalisë në disiplinën 9-ball, duke regjistruar rezultatin më të mirë deri më tani, pasi u re...

Kaçi e mbyll i 17-ti, ngec me favoritin polak

10:06 am 25 Feb 2017

  Katër bilardistë shqiptarë morën pjesë në Euroturin e Trevizos, teksa përfaqësimin më të mirë e kishte bilardisti Eklent Kaçi, pjesëmarr...

Vjet nënkampion Europe, sivjet e detyrojnë të bëjë “turistin”

4:37 pm 30 Jul 2016

Jeta është e çuditshme, dhe ashtu në mënyrë të çuditshme, Eklent Kaçi, nënkampion Europe në bilardo Disiplinën 8-Ball për paratërinj vitin që shkoi në Portugali, e sheh ...